Tur Detayları

Avrupa Macerası 01-18 Temmuz 2017

18 ÜLKE 23 ŞEHİR 18 GÜN

Avrupa Macerası sınırlar arsında yolculuk ederken, Avrupa’nın sanatsal ve kültürel yaşamını yaşayarak keşfetmeyi, renkli sokaklarda tarih içinde  yolculuk etme imkânını sağlamaktadır. Avrupa Macerası boyunca sizleri sanatsal etkinlikler, festivaller, görsel şovlar ve daha fazlası bekliyor.

Avrupa Macerası Tarihlerimiz;

 • 01 – 18 Temmuz 2017
 • 20 Temmuz – 06 Ağustos 2016[DOLU]
 • 01 – 18 Ağustos 2017

Avrupa Macerası Ülkeler;

Yunanistan, Makedonya, Slovenya, Hırvatistan, İtalya, Vatikan, İspanya,  Monako, Fransa, Belçika, Hollanda, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Slovakya, Macaristan, Sırbistan, Bulgaristan.

Avrupa Macerası Şehirler;

Selanik, Üsküp, Belgrad, Budapeşte, Viyana, Bratislava, Prag, Berlin, Amsterdam, Brüksel, Brugge, Paris, Barcelona, Cannes, Monte Carlo, Pisa, Floransa, Roma, Vatikan, Venedik, Lübyana, Zagreb, Sofya.

1.Gün İSTANBUL - İPSALA

İstanbul / Eminönü’nde tüm katılımcılarımızla Avrupa tur programı oryantasyon toplantısı gerçekleştirmek için saat 19.00 toplanıyoruz. Katılımcılarımızla 1,5 saatlik oryantasyon-bilgilendirme toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Akşam saat 21.00’da Yunanistan Selanik’e doğru otobüsümüz ile yola çıkıyoruz. Gece saat 03.00 da İpsala Sınır kapısında pasaport kontrollerinin tamamlanmasıyla Yunanistan’a giriş yapıyoruz.
2.Gün SELANİK - ÜSKÜP

Sabah saat 07.00’da Selanik şehrinde sabah kahvaltısının ardından yaptıktan sonra Selanik şehir turumuza saat 08.00 ‘da başlıyoruz. Atatürk’ün Evi’ni Aziz Dimitrios Katedrali’ni ve Aristotelous Meydanı, Bizans Kültür müzesi, Selanik Bilim Merkezi ve Teknoloji Müzesi, Arch of Galerius, Beyaz Kule gezisini tamamlayarak isteyen katılımcılarımızla tekne turu yapıyoruz. Katılımcılara kordon boyunda serbest zaman verilerek alışveriş yapmalarını sağlıyoruz. Saat 14.00 da otobüsle Makedonya’nın başkenti Üsküp’e (Skopje) doğru yola çıkıyoruz. Saat 17.00 da Üsküp’te konaklama yapacağımız otele yerleştikten sonra, Üsküp şehir turumuzu Makedonya Meydanı, Çifte Hamam, Taş Köprü, Türk Çarşısı, Arkeoloji Müzesini gezerek tamamlıyoruz. Dileyen katılımcılar gece eğlencesine katılırken dileyen misafirlerimiz konaklama yapacağımız otele dönüyor.
3. Gün ÜSKÜP – BELGRAD - BUDAPEŞTE

Sabah Kahvaltımızı konaklama yaptığımız otelde yaptıktan sonra saat 09.00 da otobüsle Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a yolculuğumuz başlıyor. Saat 14.00’da Belgrad şehir merkezine ulaşıyoruz. Knez Mihailova Caddesi, Republic Square, Kalemegdan ve Sveti Sava Kilisesi gibi önemli yerleri geziyoruz. Saat 18.00 da Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye doğru otobüsle yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5 saatlik yolculuğun sonunda Budapeşte’de konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Yarın büyüleyici güzelliği ile Budapeşte’yi gezmek için sabırsızlanıyoruz ama şimdi dinlenme zamanı.
4. Gün BUDAPEŞTE - VİYANA

Sabah kahvaltımızı otelde yaptıktan sonra Budapeşte’nin Buda ve Peşt bölgelerini kapsayan gezi turumuza başlıyoruz. Macaristan Parlementosu (Orszâghâz), Hõsök Tere - Heroes' Square (Kahramanlar Meydanı), Szabadság Híd (Özgürlük Köprüsü), Széchenyi Lánchíd - Chain Bridge (Zincir Köprüsü), Szent Istivan Bazilikas, ve Matthias Kilisesi (Matyas Templom) gezerek turumuzu tamamladıktan sonra , dileyen katılımcılarımız tekne turuna katılıyor, dileyen katılımcılarımız serbest zaman içerisinde şehri keşfetmeye devam ediyorlar. Gece saat 02.00’da Budapeşte’den otobüsle Viyana’ya yolculuğa başlıyoruz.
5. Gün VİYANA - BRATİSLAVA

Gece yolculuğunun sonunda sabah saat 07.00 da Avusturya’nın başkenti Viyana’ya ulaşıyoruz. Sabah kahvaltısının ardından, Viyana’da şehir turu yaparak katılımcılarımızla Aziz Stephan Katedrali, Stephansplatz, Hofburg İmparatorluk Sarayı, Schönbrunn Sarayı ve Kahlenberg gezdikten sonra katılımcılarımıza serbest veriyoruz. Viyana’dan otobüsle Slovakya’nın başkenti Bratislava varıyoruz. Eski şehir merkezi ve kaleyi geziyoruz. Tuna Nehrinin ikiye böldüğü Bratislava, Avusturya ve Macaristan’a sınırı olan başkenttir. Bratislava’dan saat 23.00 da yola çıkarak Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag şehrine doğru gece yolculuğu yapıyoruz.
6. Gün PRAG

Sabah saat 07.00 da Altın şehir Prag bizi karşılıyor. Sabah kahvaltımızın ardından, Prag eski şehir merkezi turumuz başlıyor. Prag Kalesi, Vltava Nehri, Charles Köprüsü, Old Town Kulesi, Astronomik Saat, Eski Şehir Meydanı gezdikten sonra konaklama yapacağımız otele giriş yapıyoruz. Katılımcılarımıza serbest zaman bırakarak, dinlenmelerini sağlıyoruz. Dileyen katılımcılarımızla gece eğlencesi için dışarıya çıkıyoruz.
7. Gün BERLİN

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra saat 09.00 da Prag’dan Almanya’nın başkenti Berlin’e otobüs yolculuğumuz başlıyor. Berlin turumuzda; Berlin duvarı, Brandenburg Kapısı Bergama Müzesi (Pergamonmuseum), Berliner Dom, Alexanderplatz ve Küçük İstanbul olarak bilinen Kreuzber ‘de katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz. Gece 23.00 da Berlin’den ayrılırken, istikamet Hollanda’nın başkenti Amsterdam.
8. Gün AMSTERDAM

Berlin’den başlayan otobüsle gece yolculuğumuzun sonunda sabah Amsterdam’a varıyoruz. Sabah kahvaltısının ardından Amsterdam Şehir merkezi turumuz başlıyoruz. Dam Meydanı, Van Gogh Museum, RijksMuseum ve Madame Tussaud Museum gezdikten sonra konaklama yapacağımız otele yerleşiyoruz. Katılımcılarımız bisikletle veya kanalda bot turlarına katılabilmekteler. Dileyen katılımcılarımızla Amsterdam şehir merkezini keşif için bisiklet kiralayıp keşfe devam ediyoruz. Amsterdam’ın gece ışıklandırmaları ve görselliğini keşfetmek isteyen katılımcılarımız gönüllülerince eğleniyor.
9. Gün BRÜKSEL - BRUGGE

Konaklama yaptığımız otelde sabah kahvaltısının ardından Belçika’nın başkenti Brüksel’e doğru otobüsle yola çıkıyoruz. Brüksel eski şehir merkezi turumuzu (Hotel de Ville, Grand Place, Manneken Pis (İşeyen Çocuk), Place Royale ve Çikolata müzesi) tamamladıktan sonra Brugge ‘a doğru otobüsle kısa bir yolculuk yapıyoruz. Brugge şehrinin doğal güzelliğini katılımcılarla keşfediyoruz. Amsterdam ile Venedik şehirlerinin birleştirilmiş halini andıran Brugge sizleri etkileyeceğinden hiç şüphemiz yok. Akşam saat 20.00 da Brugge şehrini geride bırakırken, Âşıklar şehri Paris’e doğru yola çıkıyoruz. Gece saat 23.30 da Paris’te konaklama yapacağımız otele giriş yapıyoruz. Yolculuk süresince
10. Gün PARİS

Konaklama yaptığımız otelde sabah kahvaltısı yaptıktan sonra otelden ayrılıyoruz. Katılımcılarla Eyfel kulesi, Notre Dame Katedrali ve Dünyaca ünlü Louvre Müzesi’ni ve Moulin Rouge, Sacre-Coeur Bazilikasını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından Zafer takı (Arc De Triomphe) ve Şanzelize Caddesini (Champs-Elysees) keşfediyoruz. Daha sonra katılımcılarımıza serbest zaman vereriyoruz. Gece saat 01.00’de Eyfel kulesinin önünde katılımcılarımızla buluşarak, otobüsümüzle Paris’ten İspanyanın başkenti Barcelona’ya gece yolculuğumuz başlıyor.
11. Gün BARCELONA

Sabah kahvaltımızın ardından saat 10.00 da Barcelona şehir merkezine varıyoruz. Barcelona şehir turumuza Parc Guell ve Nou Camp Stadını ziyaret ediyoruz. Daha sonra Konaklama yapacağımız otele yerleşiyoruz. Akşamüzeri Barcelona’nın en kalabalık ve canlı caddesi olan La Rambla Caddesi ve buraya çok yakın mesafede olan, Catalunya Meydanı, Casa Mila, Kristof Kolomb Heykeli, Port Vell geziyoruz.
12. Gün BARCELONA

Katılımcılarımızla otelde sabah kahvaltısının ardından turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sagrada Familia, Barselona Katedrali ve Picasso Müzesini ziyaret ediyoruz. Katılımcılarımızla öğleden sonra muhteşem Barcelona plajında deniz keyfi yaşatıyoruz. Akşam saat 23.59’ da Barcelona’dan Fransız Rivieriası’nın muhteşem şehri Cannes ‘e doğru yola çıkıyoruz.
13. Gün CANNES - MONTE CARLO

Sabah kahvaltımızı Cannes şehrinde yaptıktan sonra Fransız Rivierası’nın en gözde ve bilindik şehri Cannes Film Festivalinin yapıldığı yeri geziyoruz. Burada Cannes Plajı’nda serbest zaman vererek isteğe göre kordondan başlayarak şehir turu yapılıyor. Saat 15.00’da Cannes’dan Monako Prensliğinin Monte Carlo semtine doğru kısa bir yolculuk yaparak saat 16.30 ‘da varıyoruz. Monako dünyanın en küçük ikinci bağımsız devleti olup en kalabalık semti Monte Carlo’dur. Saat 23.00’da Monte Carlo’dan otobüsle İtalya’nın Pisa şehrine doğru yola çıkıyoruz.
14. Gün PİSA - FLORANSA - ROMA

Sabah kahvaltısının ardından turumuza mucizeler meydanı (Campo dei Miracoli) gezerek başlıyoruz. Burada Pisa Kulesi(Torre Pendente), Katetral ve Vaftizane’yi gezdikten sonra katılımcılarımıza fotoğraf ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Pisa Kulesine Torre Pendente (eğik kule) deniliyor. Bu kule Pisa şehrinin gücünün ve zenginliğinin bir sembolü olarak Cenova ve Venedik’e rakip olarak yapılmış. Saat 11.00’da Pisa’dan Floransa şehrine doğru 1,5 saatlik otobüs yolculuğu gerçekleştiriyoruz. Floransa şehir turumuza Arno nehri üzerinde kurulan Ponte Vechio (eski köprü), Duomo (Katedral), Vecchio Sarayı, Battistero di San Giovanni ve Piazza della Signoria geziyoruz. Floransa sokakları, mimarisi, insanlarıyla estetik ve sanat şehridir. Dünyadaki en eski ve en ünlü sanat müzelerinden biri olan Uffizi ünlü Medici ailesinin sanat koleksiyonunun sergilendiği yerdir. İki katlı U şeklindeki müzede, Rönesans ve reform dönemlerine ait tablolar sergilenir. Akşam saat 18.00’da Floransa’dan Roma’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam saat 20.00da Roma’da konaklama yapacağımız otele giriş yapıyoruz. Akşam dileyen misafirlerimizle Panteo, Piazza Novana ve Piazza Di Spagna meydanlarını geziyoruz.
15. Gün ROMA - VATİKAN

Sabah kahvaltımızı erkenden yaptıktan sonra katılımcılarımızla dünyanın en küçük ülkesi ve sınırları olmayan Vatikan’ı geziyoruz. San Pietro Meydanı ve Sistina Şapeli gezdikten sonra Fontana di Trevi, Vittorio Emanuele II Abidesi ve Colesseum’u geziyoruz. Daha sonra katılımcılarımıza serbest veriyoruz. Gece saat 23.59’da İtalya’nın başkenti Roma’dan Venedik’e doğru yola çıkıyoruz.
16. Gün VENEDİK - LUBYANA

Roma’dan gece başlayan yolculuğumuzun ardından Venedik’e varıyoruz. Sabah kahvaltısının ardından katılımcılarla deniz otobüsü kullanarak Venedik şehrinin en büyük meydanı olan San Marco meydanına varıyoruz. San Marco Basilikası, Aziz Mark’ın Çan Kulesi ve Dükler Sarayı’nı Büyük Kanal, Rialto Köprüsü, geziyoruz. Katılımcılarımıza serbest vererek Venedik’te yer alan adaları gezmelerine ve kanalda gondol turu yapmalarını sağlıyoruz. Saat 16.00’da Slovenya’nın başkenti Lübyana’ya doğru otobüsümüzle yolculuğumuz başlıyor. Lübyana’da konaklama yapacağımız otele yerleşiyoruz. Dileyen katılımcılarımız akşam dışarı çıkıyor.
18. Gün LÜBYANA - ZAGREP

Konaklama yaptığımız otelde sabah kahvaltısının ardından Lübyana şehir merkezini geziyoruz. Saat 12.00’da Lübyana’dan Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’e doğru yola çıkıyoruz. Saat 14.00 da Zagreb’e varıyoruz. Zagreb şehir merkezini gezdikten sonra katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz. Zagrep öğrenci nüfusunun fazla olması sebebi ile öğrencilere yönelik çok farklı ve güzel mekânlar bulunmaktadır. Avrupa yolculuğumuzun son durağı olan Sofya için saat 21.30 da otobüsle gece yolculuğuna başlıyoruz.
18. Gün SOFYA - İSTANBUL

Otobüsümüzle yaptığımız gece yolculuğunun ardından sabah saat 07.00 da Bulgaristan’ın başkenti Sofya şehrine varıyoruz. Sofya şehir merkezinde Aleksander Nevski Katedrali, St. Sophia Anıtını geziyoruz katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz. Avrupa yolculuğumuz son durağı olan Sofya’dan saat 14.00’da yola çıkarak turumuzun başladığı İstanbul’a yolculuğumuz otobüsle devam ediyor. Türkiye’ye Kapıkule Sınır Kapısından giriş yapıyoruz. Avrupa Macerası programımızın son durağı olan İstanbul’a akşam saat 21.00 da dönüyoruz.
999

Fiyata

Neler Dahil

Fiyata

Neler Dahil Değil

İsteğe Bağlı

Ek Hizmetlerimiz

 

HAREKET YERİ HAREKET SAATİ TARİH VARIŞ YERİ VARIŞ SAATİ TARİH KM
İSTANBUL 21.00 01.07.2017 SELANİK 07.00 02.07.2017 600
SELANİK 14.00 02.07.2017 ÜSKÜP 17.00 02.07.2017 250
ÜSKÜP 09.00 03.07.2017 BELGRAD 14.00 03.07.2017 435
BELGRAD 23.00 03.07.2017 BUDAPESTE 06.00 04.07.2017 400
BUDAPESTE 23.00 04.07.2017 VİYANA 07.00 05.07.2017 260
VİYANA 15.00 05.07.2017 BRATİSLAVA 16.30 05.07.2017 80
BRATİSLAVA 19.00 05.07.2017 PRAG 23.30 05.07.2017 350
PRAG 23.30 06.07.2017 BERLİN 06.00 07.07.2017 340
BERLİN 12.00 07.07.2017 AMSTERDAM 18.00 07.07.2017 600
AMSTERDAM 08.00 09.07.2017 BRÜKSEL 10.00 09.07.2017 200
BRÜKSEL 14.00 09.07.2017 BRUGGE 15.30 09.07.2017 80
BRUGGE 20.00 09.07.2017 PARİS 23.30 09.07.2017 320
PARİS 01.00 11.07.2017 BARCELONA 10.00 11.07.2017 980
BARCELONA 23.59 12.07.2017 CANNES 08.00 13.07.2017 650
CANNES 15.00 13.07.2017 MONTE CARLO 16.30 13.07.2017 60
MONTE CARLO 23.00 13.07.2017 PİSA 07.00 14.07.2017 380
PİSA 10.30 14.07.2017 FLORANSA 12.00 14.07.2017 80
FLORANSA 17.00 14.07.2017 ROMA – VATİKAN 19.00 14.07.2017 200
ROMA – VATİKAN 23.59 15.07.2017 VENEDİK 07.00 15.07.2017 550
VENEDİK 17.00 16.07.2017 LUBYANA 19.30 16.07.2017 240
LUBYANA 12.00 17.07.2017 ZAGREB 14.00 17.07.2017 150
ZAGREB 21.30 17.07.2017 SOFYA 09.00 18.07.2017 790
SOFYA 14.00 18.07.2017 İSTANBUL 21.00 18.07.2017 600
TOPLAM GİDİLECEK YOLCULUK MESAFESİ 8580 KM

Macera Otobüsü Online Başvuru Sisteminden başvurunuzu kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilir işlemlerinizi elektronik ortamda tamamlayabilirsiniz. Macera Otobüsü Online Başvuru Sistemi sadece başvuru işlemlerinizi değil aynı zamanda ödeme, ek hizmet satın alma ve offline mobil tur rehberinden faydalanmanızı sağlamaktadır. Başvuru yaptığınızda, Macera Otobüsü Online Başvuru Sistemine üye olmuş olursunuz.

999

Fiyata

Neler Dahil

Fiyata

Neler Dahil Değil

İsteğe Bağlı

Ek Hizmetlerimiz

Başvurularınız en fazla 10 işi günü içerisinde değerlendirilerek sizlere mail ve sms ile geri dönüş yapılmaktadır.
Başvurunuzun onaylanmasından sonra sözleşmeniz başvuru sistemindeki profilinizde otomatik olarak oluşur. Macera otobüsü ile katılacağınız tur hakkındaki tüm süreci buradan takip edebilirsiniz.
Sözleşme ve diğer evraklarınızı online siteme yükledikten sonra evraklarınız firmamız tarafından incelenir ve sizlere onay maili ve sms ile bilgi verilir.
Başvurunuzla ilgili herhangi bir evrakı kargo ile göndermenize gerek yoktur.
Başvuru Sistemine Gitmek İçin Tıklayın
999

Fiyata

Neler Dahil

Fiyata

Neler Dahil Değil

İsteğe Bağlı

Ek Hizmetlerimiz

Yurtdışı turlarımızda birçok misafirimizin aklına ile gelen konulardan biride vize işlemleridir. Firmamız vize işlemleriniz için sizlere profesyonel vize danışmanlık hizmeti sağlarken, siz değerli misafirlerimizin evraklarını düzenli, eksiksiz ve zamanında hazırlaması gerekmektedir. Firmamız vize konusunda bugüne kadar %99 luk bir başarı ile siz değerli misafirlerimizin vize işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Vize başvuruları, tur hareketinden 2 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 2 önce, vize işlemleri ve vize evrakları için detaylı bilgilendirmeler misafirlerimize vize departmanımız tarafından yapılacaktır.

Avrupa ve İskandinav turlarımızda Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi olan misafirlerimize Schengen vizesi almalarını sağalarak sorunsuz bir şekilde seyahat etmelerini sağlamaktayız.

Tur süresince T.C. Hususi Pasaportu (Yeşil), T.C. Hizmet Pasaportu (Gri), T.C. Diplomatik Pasaportu (Siyah) olan veya Schengen vizesi olan T.C. Umuma Mahsus (bordo)   sahibi misafirlerimizin vize başvuru yapmalarına gerek yoktur.

Pasaport Hakkında

Yurtdışına seyahat edecek her misafirimizin kendine ait geçerli pasaportunun olması gereklidir. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Pasaport başvurusu ve gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi için  https://epasaport.egm.gov.tr/  sayfadan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ancak T.C. Hususi Pasaportu (Yeşil), T.C. Hizmet Pasaportu (Gri), T.C. Diplomatik Pasaportu (Siyah) ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.  Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir, aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

999

Fiyata

Neler Dahil

Fiyata

Neler Dahil Değil

İsteğe Bağlı

Ek Hizmetlerimiz

Macera Otobüsü Avrupa Tur bedeli 999 Euro’dır. Tur ücretini Nakit, Havale/ EFT, Aylık taksitler halinde ve kredi kartına tek çekim ödeme seçeneklerinden biriyle öderseniz 939 Euro’dur. Kredi kartınızla taksitli olarak ödemek isterseniz, bankanızın alacağı komisyon oranı bu ücrete ilave edilecektir.

Macera Otobüsü Tur ücretini 3 farklı ödeme seçeneğinden bir tanesi ile ödeyebilirsiniz. Ödeme seçeneklerimizi aşağıda detaylandırılmıştır.

Peşin Ödeme; 
Başvurunuz onaylandıktan sonra tur bedelinin tamamını tek seferde Firmamızın aşağıdaki banka hesabına Havale/ EFT ile öderseniz %6 lük (60 Euro) indirimle 939 Euro olarak ödersiniz.

Hesap Sahibi: DOBUR ORGANİZASYON & TURİZM LTD. ŞTİ
Banka Adı: Türkiye İş bankası A.Ş.
Banka Şube Adı: Necatibey  – 4222 (Euro Hesabı)
Hesap No: 4222 – 560802
IBAN No: TR33 0006 4000 0024 2220 5608 02
Swift Code:  ISBKTRIS

*** Ödemeyi yaparken açıklama kısmına “ Macera Otobüsü Tur Bedeli” notunu yazdırmayı unutmayınız.
*** Banka Havale/EFT işlem bedelleri, katılımcıların sorumluluğundadır.
***Ödemeyi yaptıktan sonra ödeme makbuzunu PDF olarak taratıp Online Başvuru sisteminden profilinize yüklemeniz gerekmektedir.

Aylık Taksitli Ödeme; 
Başvurunuz onaylandıktan sonraki 10 gün içinde katılım ücretinin %15’lik kısmının (139 Euro) ödemesini yapmanız gerekmektedir. Kalan 800 Euro’luk ödemenin 400 Euro’luk kısmını seyahat gününden önce, aşağıdaki tabloya göre ödeyebilirsiniz. Geriye kalan 400 Euro’luk ücreti de seyahat günü ödeyebiliriz.
1.  Ay 100 Euro
2.  Ay 100 Euro
3.  Ay 100 Euro
4.  Ay 100 Euro
Seyahat günü yolculuk başlamadan ödeyeceğiniz 400 Euro’yu nakit Euro olarak tek seferde ödemeniz gerekmektedir.
*** Ödemeyi yaparken açıklama kısmına “ Macera Otobüsü Tur Bedeli ” notunu yazdırmayı unutmayınız.
*** Banka Havale/EFT işlem bedelleri, katılımcıların sorumluluğundadır.
***Aylık olarak yapacağınız her bir ödeme için ödeme makbuzunu PDF olarak taratıp Online Başvuru sisteminden profilinize yüklemenize gerekmektedir.

Kredi Kartıyla Taksitli Ödeme;
Macera Otobüsü online başvuru sisteminden kredi kartlarınızla taksitli veya tek çekim işleminizi güvenli, kolay ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Tüm banka kredi kartları için Tur ücreti 6 taksite kadar 999€, 9 taksit için 1029€’dur

999

Fiyata

Neler Dahil

Fiyata

Neler Dahil Değil

İsteğe Bağlı

Ek Hizmetlerimiz

Güvence & Fiyat Politikası

Macera Otobüsü sunduğu hizmetlerde fiyat politikasını belirlerken hizmet, kalite, memnuniyet ve maliyeti göz önünde bulundurmaktadır. Siz değerli misafirlerinin olası tur değişikliği veya iptaller konusunda aşağıda belirtilen kurallara göre iadelerinizin gerçekleşmesini sağlar.

Firmamızın gerçekleştirdiği turlarda tek tip Tur fiyatlandırması bulunmakta olup her tur için belirlenen peşin ve kredi kartına taksitli ödeme seçenekleri için belirtilen rakamlar geçerlidir

Firmamız, sizlere benzer ölçekte yapılan turlarla karşılaştırdığınızda en uygun fiyat ve erken rezervasyon sigorta hizmeti ile %100 iade garantisini vaad eder.

Firmamız ek hizmet satış politikasını belirlerken oluşan ek maliyet ve sağladığı güvenceler ölçüsünde fiyatlandırma yapmaktadır.

Firmamız tur başvurularını ve ödemelerini doğrudan müşterilerden veya üye acentelerimiz vasıtasıyla online başvuru sistemi üzerinden alır. Online başvuru sistemimiz kolay, pratik ve güvenilir olup, bilgileriniz üçüncü şahıs/şirket/kurumlarla paylaşılmaz.

Firmamız kaçak turlarla mücadele etmekte olup müşteri memnuniyeti ve yasal sorumluluklarımızın bilincinde olarak, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının onayı ile TÜRSAB TATİL MELEĞİ projesinin ortağı olarak turlarımızı düzenlemekteyiz.

Firmamız “Macera Otobüsü Travel” acente ünvanıyla Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’ne 9999 nolu belge numarası ile (TÜRSAB) A sınıfı Seyahat acentesi üyesidir.

Macera Otobüsü ile katılacağınız turlarda TÜRSAB zorunlu paket tur sigortası ve sözleşmesi ile tüm haklarınız güvence altındadır.

İptal, İade, Devir, Değişiklik Koşulları

1- Acente tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, siyasi olay, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.
2- Acente tur programında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
3- Tur sözleşmesi imzalayan Tüketici sözleşmenin imzalanmasından sonraki 7 iş günü içerisinde, hizmeti satın almaktan cayma hakkı vardır ve ödediği miktarın tamamı iade edilir.
4- Tüketici, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar turu iptal ettiğinde tur bedelinin tamamı kendisine iade edilir. (Zorunlu paket tur sigortası, seyahat sağlık- vize sigortası, güvence paketi, ek hizmetler ve promosyonlu özel paket turlar için yapılan rezervasyonlar hariçtir.)
5- Tüketici, turun başlamasına 60-45 gün kalaya kadar turu iptal etmesi durumunda gezi bedelinin %20’si 45-30 gün kalaya kadar turu iptal etmesi durumunda gezi bedelinin %25’i, 30-15 gün kalaya kadar gezinin iptal etmesi durumunda %35’i, 15 günden sonra ise gezi bedelinin tamamı cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir. Tüketicinin kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibraz, etmeleri durumunda katıldıkları paket tur ile ilgili yapılan ve geri alınamayacak olan ödemeler (uçak, otel, paket tur sigortası, seyahat sağlık sigortası.. gibi) düşüldükten sonra kalan tutar sigorta şirketi tarafından iade edilir.
6- Tüketici hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve diğer devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici, tüm iptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel Acentesine sunmak zorundadır.
7- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketici iade yapılması talebinde bulunamaz ve herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.
8- Tarifeli uçuşlarda 15 gün ve daha önceki iptallerde bilet kuralları gereği hava yolu tarafından uygulanan ceza ve kesintiler aynen tüketiciye yansıtılır. Tarifeli ve Charter uçuşlarda 15 gün ve daha sonraki iptallerde hiçbir mazeret geçerli olmayıp, uçak ücreti iadesi söz konusu değildir.
9- 1618 sayılı kanun gereği yapılan zorunlu paket sigortası, seyahat sağlık – vize sigortası bedeli yurtdışı turlar için 15€(TL karşılığı), yurt içi turlarda 15 TL’dir. Tüketici tarafından yapılan tüm iptal ve/veya değişikliklerde hizmetin başlangıcına 60 günden fazla kala iptaller ve tarih değişiklikleri dahi olsa, her bir tüketiciden bu bedel tahsil edilir.
10- Tüketici paket turlar dışında kalan hizmetler için dilerse, tura kayıt esnasında veya sonrasında ek hizmet(ek bagaj, koltuk seçimi, tek kişilik oda, uyku seti, erken rezervasyon sigortası, vize danışmanlık…ve diğer.) satın alabilir. Alınan ek hizmetlerin iptal iadesi yoktur.
11- Tüketici vize başvurusu işlemleri için Acentemizden vize danışmanlık hizmeti aldığı takdirde; vize başvuru sürecinde, tüm istenen evrakları zamanında hazırladığı halde vizesinin çıkmaması sebebiyle tura katılamazsa, tur bedelinden zorunlu paket tur sigortası, seyahat sağlık- vize sigortası, güvence paketi, ek hizmetler ve promosyonlu özel paket turlar için yapılan rezervasyon masrafları düşülerek, kalan tutar müşteriye tur bitiminden sonraki 15 gün içerisinde iade edilir. Tüketici bireysel olarak vize başvurusu yaptığında herhangi bir sebeple vize alamazsa Acente herhangi bir sorumluluk kabul etmez ve tur bedelinin iadesi konusunda iptal iade koşulları geçerlidir.
12- Vize danışmalık ücreti 130€ ‘dur. Vize başvuru gününden önce tüketici bu bedeli acenteye hesabına ödemeyi kabul eder. Vize başvurusundan sonra, herhangi bir sebeple tur iptal edilirse veya tüketicinin vizesi çıkmaması durumunda vize danışmanlık ücreti tüketiciye iade edilmez.

DOBUR ORG. TURİZM LTD ŞTİ
MACERA OTOBÜSÜ TRAVEL TURİZM SEYAHAT ACENTASI
Mail: info@maceratravel.com
Adres: Necatibey Cad. 26/77 Çankaya Ankara
Tel: +90 312 232 35 20
Gsm: +90 542 262 2372

999

Fiyata

Neler Dahil

Fiyata

Neler Dahil Değil

İsteğe Bağlı

Ek Hizmetlerimiz

Avrupa Macerası turumuzda siz değerli katılımcılarımızı 3 veya 4 yıldızlı otellerde 2’şer kişilik odalarda konaklamanızı sağlamaktayız. Turumuz süresince 8 gece konaklama yapacağımız şehirler;

 

 • Üsküp– 1 gece
 • Prag – 1 gece
 • Amsterdam –  2 gece
 • Paris –  1 gece
 • Barcelona  –  1 gece
 • Roma –  1 gece
 • Lübyana –  1 gece

Turumuz süresince katılımcılarımız tek kişilik oda konaklama yapmak isterse, yolculuk başlamadan 15 gün öncesinde başvuru sisteminden ek hizmet satın alabilirler.

999

Fiyata

Neler Dahil

Fiyata

Neler Dahil Değil

İsteğe Bağlı

Ek Hizmetlerimiz

 • Nasıl Gezeceğim? 
  • İsteyen katılımcılarımız koordinatörler eşliğinde şehrin tarihi, kültürel mirasları gezilebilecek, isteyen bireysel olarak da gezebilmektedir.
  • Sizlere Rehber Kitapçık verilerek şehri keşfetmeniz sağlanacaktır.
  • Katılımcılarımıza her şehre varmadan önce otobüste şehir hakkında 15 dakikalık bilgilendirme yapılacak ve şehir merkezinde buluşma noktası belirlenecektir.
  • Sizlerin de şehri keşfetmeniz ve anın keyfini çıkarmanız için serbest zaman verilmektedir. Her şehre göre serbest süresi değişmektedir.

  Bavul Nasıl Hazırlanır?

  bavulHer katılımcı için standart bavul boyu aşağıda belirtilmiştir. Bavullarınızın büyük olması durumunda otobüs bagajında yeterince yer olmayacağı için yer kalmayacaktır. Bu sebepten büyük bavul getiren arkadaşların bavulları alınmayacaktır. Bavulunuzun yanında kendi sırt çantanızı alabilirsiniz. Günlük giyeceğiniz eşyalarınızın konaklama zamanına kadar sırt çantanızda kalması sizlerin sürekli bavulunuzu açmakla uğraştırmayacaktır. Zaten konaklama yapana kadar bavullar araçtan indirilmeyecektir. Bu yüzden gezi programındaki ara günlere göre sırt çantanızı iyi hazırlamanız gerekmektedir. Yolculuk boyunca yanınıza alabileceğimiz maximum bavul büyüklüğü, standart orta boy valiz ölçüleri: 63*36*21 cm

  Bavul İçeriği Hakkında?

  kizYolculuk boyunca kullanacağınız kıyafetlerin ütüsü çabuk bozulan gömlekler yerine tişörtler daha rahat olabilir. Yolculuk sürecince, kot pantolon sıcakta sizi bunaltıp otobüs içerisinde size uyutmayacaktır. Kot yerine hafifi kumaş, ince keten pantolonlar alabilirsiniz.
  Macera otobüsü ile ülke ülke, şehir şehir gezerken birçok farklı yerden Tişört alma imkânınız olacağı için kendi durumunuza göre bavulunuza tişört ve kiyafet alınız.

  Programın yaz ayına denk gelmesi ve şehir içinde çok fazla yürüyeceğinizden dolayı ayakkabı ve terlikler çok önemlidir. Lütfen rahat ayakkabılar ve terlikler seçiniz.

  Akşamları serin havada kullanabileceğiniz rahat ve hafif montlar, Sweatshirt ‘lerden en az 1 tane bulunmasını tavsiye ederiz. Şortlar, eşofmanlar ve rahat pantolonlar dışında elbise almanızı tavsiye etmeyiz.

  Aşağıdaki listede yer alan eşyalar tavsiyemizdir;
  • Tişört
  • Şort
  • Eşofman
  • Rahat Pantolon
  • Sandalet, Terlik
  • Spor Ayakkabı
  • Çorap, İç çamaşırı,
  • Erkekler için traş bıçağı, traş köpüğü vs, Kadınlar için kozmetik ürünler
  • Sabun, Temizlik Ürünleri
  • Temiz ve Kirli Kıyafet Poşeti

  Yemek
  Macera Otobüsü ile seyahat ederken öğle ve akşam yemeklerinin tamamını dışarıda yiyeceğimiz için fiyatlarının bütçenizi yorması nedeniyle yiyecek çantasını öneriyoruz.
  Yurt dışında merak konusu olan domuz eti konusunda domuz eti kullanılmayan veya domuz etinin olmadığı menüler birçok restorandan veya Pizza Hut, McDonald, Burger King gibi firmalardan alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca Avrupa’da BİM’in muadili olan Lidl isimli zincir marketlerden ucuz ve çeşit yiyecekler alabilirsiniz.

  Yiyecek Kutusu

  • Her katılımcı kendisine maximum20x20x20 cmboyutlarında bir yiyecek çantası hazırlamasını öneriyoruz. Bu plastik bir kutu olursa nem ve diğer eşyaların ağırlığında zarar görmeyecektir.
   • İçerisine alacağınız yiyecekler konusunda aşağıda sizlere bazı tavsiyelerimiz var. 20 gün boyunca size yetecek kadar almak zorunda değilsiniz, zaten almak istemenizde yiyecek kutunuzun ebatları belli. Ayrıca Avrupa ve Balkanlarda da uygun alışveriş yapabileceğiniz marketler var. Yanınıza 3 günlük ihtiyacınızı karşılayacak kadar yiyecek almanızı mutlaka tavsiye ediyoruz.
  • Hazır bardak çorba
  • Sıcak su ile hazırlanan makarna
  • Konserve; Barbunya, Sarma vs…
  • Ton balığı
  • Fıstık ezmesi, çikolata
  • Zeytin ezmesi
  • Üçgen peynir
  • Kuruyemiş, üzüm, incir, kayısı
  • Kuru pasta, Etimek, Mayasız Ekmek, Trabzon Ekmeği
  • Soğuk çay, Meyve Suyu, Meyve Nektarı
  • 1 adet termos bardak,1 adet çatal,1 adet kaşık

  Telefon

  “Vodafone” “Türk Telekom” veya “Turkcel” firmalarının birçok yurtdışı paketi bulunmakta bunları inceleyerek kendinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Ancak telefonunuzu yurtdışına açtırırken RO-RO (Türkiye’den yurtdışı kullanım- yurtdışından- Türkiye ile kullanım)olarak açtırmayı unutmayınız. Telefonlarınızı otobüs koltuklarında USB ile şarj edebilme imkânınız olacaktır.

  Alışveriş

  Yolculuk boyunca ailenize eş dost akraba derken hediye listemiz mutlaka elinizde olacağını tahmin ediyoruz. Ancak ayakkabı, gözlük, giyim eşyası, birçok elektronik ürünlerin fiyatları Türkiye ile eşdeğer seviyededir. Ama bazı ülkelerde yaz döneminde indirimler, kampanyalar olmaktadır.
  Alacağınız ürünler gıda içerikli ise lütfen bozulacak ürünlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.
  Sigara içen katılımcıların sigarayı bırakmalarını öneriyoruz. Bıkamıyorlarsa Free Shop’ tan almalarını tavsiye ediyoruz. Avrupa’da sigara fiyatları Türkiye’ye göre çok yüksektir.

  Para

  Para konusuna gelince, para kişiye göre az veya çoktur. Yanınıza alacağınız yiyecek miktarı, alışveriş yapma tarzınız para ihtiyacınızı belirler. Bizim sizlere önerimiz en aşağı 400 Euro ile bu yolculuğa çıkmanız ve yanınızda mutlaka yurtdışı kullanıma açık bir kredi kartınızın olmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü bazı Avrupa ülkelerinde (Macaristan, Makedonya, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Sırbistan, Bulgaristan, Letonya, Litvanya, İsveç, Norveç, Danimarka, Polonya) Euro kullanılmadığı için para değişimi yapmadan kredi kartınızla veya bankamatik kartınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz

  Önemli hatırlatmalar !!!

  Yolculuğun başlayacağı ilk gün sizlere
  • Maceracı sırt çantası
  • Yağmurluk
  • Tişört….…verilecektir.

  • Yolculuk boyunca plastik, çatal, tabak, kaşık ve bardak ihtiyacınız olabilir bu sebeple yanınıza almanızda fayda var.
  • Yolculukta ayakkabı ve terlik vurmaları için yara bandı, soğuk algınlığı, diş ağrıları ve baş ağrıları için ağrı kesici ve yolculuk yastığı almanızda fayda var.
  • Macera otobüsü ile seyahat ederken yanınızda bilgisayar, kamera, Tablet, Mp3, fotoğraf makinesi gibi elektronik cihazlarınızı yanınızda getirebilirsiniz. Ancak mümkünse batarya ömrü yüksek olan makineleri tercih edip, yedek bataryalarınız ve yedek hafıza kartlarıyla yola çıkmanızı tavsiye ediyoruz.

   

999

Fiyata

Neler Dahil

Fiyata

Neler Dahil Değil

İsteğe Bağlı

Ek Hizmetlerimiz

BAŞVURU ve ONLİNE BAŞVURU İŞLEMİ HAKKINDA S.S.S.

 

Nasıl Başvurabilirim?

www.basvuru.maceratravel.com veya www.maceratravel.com web sayfasından Online güvenli başvuru sisteminden formunu doldurarak Macera otobüsüyle tanışabilirsin. Başvuru sisteminden E-mail, T.C. ve Telefon doğrulaması yaparak ön rezervasyon yapmış olursunuz. Başvurunuza istinaden 10 iş günü içinde sizlere mail ve sms ile başvurunuzun durumu bildirilmektedir.

Pasaportum yok başvurabilir miyim?

Evet başvurabilirsiniz.  Online başvuru sistemimizden başvurunuzu yaparak turumuza katılabilirsiniz.

Başvuru yaptım ne zaman sonuçlanır?

Başvuru formunu doldurduktan en fazla 10 iş günü çerisinde sizlere olumlu veya olumsuz mail ve sms ile bilgilendirilirsiniz.

Başvurum onaylandı şimdi ne yapmalıyım?

Başvurunuzun onaylanmasından sonra online başvuru sisteminden sözleşmenizi oluşturarak imzalamanız ve imzalayarak online başvuru sistemine PDF olarak yüklemeniz gerekmektedir. Sözleşmeyi sisteme yükledikten sonra ödeme işlemlerini yapmanız gerekmektedir.

Arkadaşımla veya Grup olarak katılabilir miyiz?

Arkadaşınızla veya Grup olarak katılabilirsiniz, gruptaki herkes tek tek başvuru sistemine kayıt olarak ön rezervasyon, sözleşme ve ödeme süreçlerini takip etmesi gerekmektedir. Lütfen bir veya birkaç kişi birlikte başvuru yapıyorsanız formda yer alan eklemek istedikleriniz kısmına birlikte katılacağınız kişi veya kişilerin isimlerini yazınız.

Kimler katılabilir?

Macera Otobüsü programına 18 – 35 yaş aralığındaki herkes katılabilir.

İngilizce Şartı Var mı?

Macera Otobüsüne Katılım için İngilizce veya ikinci bir dil bilme şartı yoktur.

Seçilme Kriteri nelerdir?

Yolculuk etmekten zevk alan, öğrenmeye açık, uyumlu, kendini geliştirmek isteyen, eğlenceli ve macera tutkunu kişiler tercih sebebidir.

Başvuru yaparken hata oluşmakta ne yapmalıyım?

Lütfen info@maceratrevel.com  mail adresine veya +90 542 262 23 72 nolu telefondan bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.

TUR PROGRAMI VE SİGORTA HAKKINDA S.S.S.

Nasıl Gezeceğiz?

İsteyen katılımcılarımız koordinatörler eşliğinde şehrin tarihi, kültürel mirasları gezilebilecek, isteyen bireysel olarak da gezebilmektedir. Katılımcılarımıza her şehre varmadan önce otobüste şehir hakkında 15 dakikalık bilgilendirme yapılacak ve şehir merkezinde buluşma noktası belirlenecektir.

Serbest Zaman?

Sizlerin de şehri keşfetmeniz ve anın keyfini çıkarmanız için serbest zaman verilmektedir. Her şehre göre serbest süresi değişmektedir.

Toplu mu? Bireysel mi? Geziyoruz.

Bireysel gezmek isteyen katılımcılarımız bireysel, toplu gezmek isteyen katılımcılarımız toplu olarak gezmektedir. Toplu olarak gezmek isteyen katılımcılarımız koordinatör eşliğinde gezmektedir.

Rehberlik hizmetiniz var mı?

Turlarımızda rehberlik hizmetimiz olmayıp, size danışmanlık sağlayan koordinatörlerimiz tur öncesinde ve sırasında sizleri bilgilendirmektedir.

Tur Ücretini nasıl ödeyeceğiz?

Ödemeyi doğrudan Banka hesabına Havale /EFT veya Kredi Kartınızla başvuru sistemindeki online ödeme ekranından ödeyebilmektesiniz.

Tur ücretini yatırırken hangi kura göre işlem yapmalıyım?

Başvuru sistemindeki kullanıcı panelinizde anlık olarak kur bildirimi sizlere yapılmaktadır. Sistemdeki kur bedelini takip etmeniz gerekmektedir. Tavsiyemiz Euro olarak hesabımıza para yatırmanızdır.

Ne kadar para harcarım?

Para harcama alışkanlığı kişiye özgü bir durum olması sebebiyle, bunu sizin harcama alışkanlığınız belirleyecektir. Bizim tavsiyemiz yanınızda 400€ nakit ve 1000TL limiti bulunan kredi kartınızın olmasıdır.

Tur süresince ekstra ücret talep edilecek mi?

Tur süresince sizlerden kesinlikle ekstra ücret talep edilmez veya şuraya ekstra gezi yapacağız gibi sizleri yoran veya zora koşan bir yaklaşım asla olmayacaktır.

Yurtdışında Kredi kartımı veya bankamatik kaartımı kullanabilir miyim?

Evet, kredi kartlarınızı veya bankamatik kartlarınızı dilediğiniz gibi yurtdışındaki seyahat süresince kullanabilirsiniz. Bankamatik kartınızda para çekebilir veya harcamalarınız yapabilirsiniz. Bankanız bu işlem için azda olsa bir komisyon almaktadır. Kredi kartıyla yaptığınız harcamalarda EURO – TL kur farkından dolayı çok küçük miktarda bankalar komisyon almaktadır. Ancak Euro özelliği olan kredi kartınız varsa bu sizin için bir avantaj olur ve komisyon ödemezsiniz.

Tek başıma katılacağım, yalnız kalır mıyım?

Tek başınıza katılmanızda hiçbir engel yok, tam aksine Macera Otobüsü ile onlarca güzel şehri keşfederken yeni maceraperestlerle tanışma ve unutulmaz dostluklar kurma şansınız olacaktır. Sizin gibi tek başına katılan mutlaka başka katılımcılarda vardır.

Arkadaşımla veya Grup olarak katılabilir miyiz?

Arkadaşınızla veya Grup olarak katılabilirsiniz, gruptaki herkes tek tek başvuru sistemine kayıt olarak ön rezervasyon, sözleşme ve ödeme süreçlerini takip etmesi gerekmektedir. Lütfen bir veya birkaç kişi birlikte başvuru yapıyorsanız formda yer alan eklemek istedikleriniz kısmına birlikte katılacağınız kişi veya kişilerin isimlerini yazınız.

Tur süresince sigortamızı yaptırıyor musunuz?

Bütün turlarımızda, tur süresini kapsayacak şekilde paket tur sigortası ve seyahat sağlık sigortalınızı yaptırmaktayız. Ancak Erken Rezervasyon Sigortası hizmetimizi ek olarak satın alırsanız tur başlangıcından önceki 72 saat’e kadar olan süre içerisindeki gerekçeli iptallerde, tur ücretinden herhangi bir kesinti yapılmaksızın iadenizi sigorta firmasından alırsınız.

Tura katılmaktan vazgeçmem durumunda ne olur?

Başvurunuzu iptal etmek istiyorsanız lütfen iptal iade koşullarını detaylıca okuyunuz. Tur iptallerinde web sayfamızdaki, gizlilik, üyelik, tur satış sözleşmesi ve iptal iade koşullarına ait yükümlülükler geçerlidir.

Erken rezervasyon sigortası nedir?

Macera Otobüsü yurtiçi ve yurtdışı turlarında erken rezervasyon sigortası hizmeti sunarak ‘son anda bir aksilik çıkarsa, param yanar’ kaygısına son veriyor. Erken rezervasyon sigortasıyla tur başlangıcından önceki 72 saat’e kadar olan süre içerisindeki gerekçeli iptallerde, tur ücretinden herhangi bir kesinti yapılmaksızın ücret iadenizi sigorta firmasından alabilmenizi sağlayan ek sigortadır.

KONAKLAMA / OTELLER HAKKINDA S.S.S

Hangi Şehirde konaklama yapılacak?

Avrupa Macerası: Barselona, Paris, Roma, Lübyana, Üsküp, Prag’da 1’gece Amsterdam ‘da 2 gece konaklama yapacağız. Toplam 8 gece konaklama yapılacaktır.

İskandinav Macerası: Vilnus, Talin, Helsinki, Bergen, Kopenhag, Amsterdam’da 1’er gece otel konaklaması ve Helsinki – Stockholm arasında ise gemide konaklama yapılacaktır. Toplam 7 gece konaklama yapılacaktır.

Oteller kaç yıldızlı?

Otellerimiz 3 veya 4 yıldızlı sabah kahvaltısı dâhil hizmet sağlanır.

Kaç Kişilik Odalarda Konaklayacağız?

Katılımcılarımızın 2’şer kişilik odalarda(twin) konaklama yapmaları sağlanmaktadır. Tek kişilik konaklama yapmak isterseniz başvuru sisteminden ek hizmet satın alma hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Arkadaşımla aynı odada kalabilir miyim?

Evet, arkadaşınızla aynı odada kalabilirsiniz.

OTOBÜS YOLCULUĞU HAKKINDA S.S.S.

Otobüste kaç yolcu olacak?

Turlarımızın hepsinde 46 misafirimiz yer alacaktır.

Otobüste kaç şoför var?

AB’nin otobüsle uzun mesafeli seyahat kuralı gereği profesyonel 2 şoförümüz olacaktır.

Otobüste wifi var mı?

Tur programımızda ülke ve şehir değişikliği yaptığımız için maalesef otobüsümüzde wifi hizmetimiz yoktur. Ancak otellerde ve birçok Avrupa şehrinin meydanlarda ücretsiz wifi kullanabilirsiniz.

Otobüs Yolculuğu çok yorucu olur mu?

Her yolculuk kendi içinde bir yoruculuk barındırır. Ancak yolculukları değerli olmasını sağlayan amaçtır. Seyahatiniz boyunca sizleri yormadan, eğlenceli ve enerjik bir tur planı hazırladık. Her gün yeni yerler keşfetmenin verdiği heyecanla otobüsle seyaht ettiğimizi unutacaksınız. Her gün otobüse geldiğinizde kendinizi evinize gelmiş gibi rahat hissedeceğinizden şüpheniz olmasın.  Yolculuğun konforlu olmasında otobüs önemli bir faktördür. Firma olarak turlarımızda en fazla 2 yaşında, tam donanımlı ve yüksek konforlu otobüslerle seyahat etmenizi sağlamaktayız.

Otobüste soğuk ve sıcak su var mı? Veya ücretli mi?

Tur süresince yeterli miktarda su ve sıcak içecekler (çay, kahve, bitki çayı) ücretsiz olarak kullanmanız için tedarik edilmektedir.

Otobüste Telefonumu şarj edebilir miyim?

Yolculuk yapacağımız otobüslerimiz en fazla 2 yaşında, konforlu, koltuk arkasında priz olan ve aynı zamanda USB ile şarj etme imkanı olan konforlu otobüslerdir.

Otobüste istediğimiz kişi ile oturabilir miyiz?

Turlarımızda koltuklar kura ile belirlenmekte olup, kuraya koltuk arkadaşınızla birlikte katılmaktasınız. Bu sebeple istediğiniz kişiyle oturabilirsiniz. Ancak kendiniz koltuk numaranızı ve koltuğunuzun konumunu belirlemek isterseniz, başvuru sisteminden ek hizmet satın alabilirsiniz.

Ne kadar sıklıkla mola veriyoruz?

Otobüsle yolculuğumuz süresince AB’nin seyahat kurallarını uymak zorundayız. Seyahat güvenliği sebebiyle her 2 saat 15 dk. yolculuk sonunda 15 dk, her 4,5 saat sonunda şoför değişikliği sebebi ile 1 saat mola vermekteyiz. Ayrıca bir şehre varmadan önce ve ayrılırken mola vererek yolculuğunuzun daha rahat olmasını sağlamaktayız.

VİZE ve PASAPORT HAKKINDA S.S.S.

Vize işlemlerini nasıl yapılıyor?

Yurtdışı turlarımızda birçok misafirimizin aklına ile gelen konulardan biride vize işlemleridir. Firmamız vize işlemleriniz için sizlere profesyonel vize danışmanlık hizmeti sağlayarak, siz değerli misafirlerimizin evraklarını düzenli, eksiksiz ve zamanında hazırlaması gerekmektedir. Vize evrakları konusunda sizlere bilgi verildikten sonra evrakları bizlere kargo ile gönderdikten sonra evraklarınızı inceleyerek sizlerle birlikte başvurunuzu yapmaktayız. Turlarımızda Schengen vizesi almaktayız. Schengen vizesi ile turumuz boyunca başka bir vizeye ihtiyacınız olmadan özgürce seyahat edebileceksiniz.

Vize işlemlerini ne zaman yapıyoruz?

Vize başvuruları, tur başlama tarihiden 2 ay öncesinden itibaren yapmaktayız. Süreç evraklarınızı hazırlamanız ve bizlerin kontrolü ve ek evrakların eklenmesi ile birlikte başvurunun yapılmasını kapsamaktadır.

Vize işlemlerini kim yapıyor?

Vize işlemlerini birlikte yapıyoruz. Vize departmanımız sizlere danışmanlık hizmeti sunmaktadır. AB’nin 2015 yılında itibaren uyguladığı “parmak izi işlemleri ve başvurularda şahısın olması gerekliliği” koşulu sebebiyle sizlerin vize başvuru merkezine şahsen gelmeniz gerekmektedir.

Vize ücreti ne kadar?

Vize Ücreti 130 Euro’dur.

Vize ücretiniz ne zaman ödemeliyim?

Vize başvurusu için yapmadan 1 hafta öncesinde ücreti online ödeme sisteminden veya banka hesabımıza yatırabilirsiniz.

Pasaportum yok başvurabilir miyim?

Evet başvurabilirsiniz. Online başvuru sistemimizden başvurunuzu yaparak turumuza katılabilirsiniz.

Pasaportumu kaç yıllık çıkartmalıyım?

Pasaportunuzu en az 1 yıllık olarak çıkartmanızı tavsiye ederiz. İmkanınız varsa daha uzun süreli çıkartınız. Eğer 25 yaşının altındaysanız, pasaort harcı ödemeden sadece cüzdan bedelini ödersiniz. Pasaport ücretleri için lütfen https://epasaport.egm.gov.tr/  sayfasını ziyaret ediniz.

Pasaport işlemleri Nasıl Yapılıyor?

Pasaport başvurunuzu yaşadığınız il veya ilçenin emniyet müdürlüğünden yapabilirsiniz. Başvurunuzu yaparken gerekli evraklar ve online randevu  için lütfen https://epasaport.egm.gov.tr/ web sayfasınınım kullanabilirsiniz.

Yeşil Pasaportum var vize ücreti ödeyecek miyim?

Hayır, vize ücreti ödemeyeceksiniz. Tur programımızdaki ülkelerde yeşil pasaportu olan katılımcılarımızın vize ihtiyacı yoktur.

Tur süresince geçerli Schengen vizem var, tekrar vize almalı mıyım?

Hayır, tekrar vize almanıza gerek yok. Ancak vizenizin ve pasaportunuzun geçerlilik süresini mutlaka kontrol ediniz.

Tur programına başvuru ve ödemeyi yaptım ancak vizem çıkmadı?

Bu durumda iptal iade koşulları geçerlidir. Lütfen detaylıca inceleyiniz.

TELEFON VE GSM OPERATÖRÜ HAKKINDA S.S.S.

Telefonumu yurtdışında nasıl kullanabilirim?

“Vodafone” “Türk Telekom” veya “Turkcel” GSM operatörlerinden hangisini kullanıyorsanız, telefonunuzu yurtdışına açtırırken RO-RO (Türkiye’den yurtdışı kullanım- yurtdışından- Türkiye ile kullanım)olarak açtırmanız gerekmektedir. Bu işlemi yaptırdığınızda telefonunuzu yurtdışında dileğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Yurtdışında telefon için hangi paketler avantajlı?

GSM operatörlerinin yurtdışı için sağladığı farklı konuşma ve internet paketi bulunmaktadır. Bunlar sürekli güncellenmekte olup seyahatiniz başlamadan 90 dk veya 120 dk. konuşma paketi satın almanızı tavsiye ederiz.

Telefonumu nerede şarj edebilirim?

Telefonlarınızı otobüs koltuklarında USB veya koltuk arkası prizle ile şarj edebilme imkânınız olacak.

Otobüste wifi var mı?

Tur programımızda ülke ve şehir değişikliği yaptığımız için maalesef otobüsümüzde wifi hizmetimiz yoktur. Ancak otellerde ve birçok Avrupa şehrinin meydanlarda ücretsiz wifi kullanabilirsiniz.

999

Fiyata

Neler Dahil

Fiyata

Neler Dahil Değil

İsteğe Bağlı

Ek Hizmetlerimiz

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
Avrupa Macerası 01-18 Temmuz 2017 0 0 50 Every Monday 18 gün

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal
Total

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is