Tur Detayları

Avrupa Macerası 01 - 20 Ağustos 2017

16 ÜLKE 19 ŞEHİR 20 GÜN

Avrupa Macerası sınırlar arsında yolculuk ederken, Avrupa’nın sanatsal ve kültürel yaşamını yaşayarak keşfetmeyi, renkli sokaklarda tarih içinde  yolculuk etme imkânını sağlamaktadır. Avrupa Macerası boyunca sizleri sanatsal etkinlikler, festivaller, görsel şovlar ve daha fazlası bekliyor.

Avrupa Macerası Tarihlerimiz;

 • 26 Temmuz – 14 Ağustos 2017
 • 01 – 20 Ağustos 2017
 • 07 – 26 Ağustos 2017

Avrupa Macerası Ülkeler;

Bulgaristan, Sırbistan, Macaristan, Avusturya, Çekya, Almanya, Hollanda, Belçika, Paris, Barcelona, İspanya, İtalya, Slovenya, Bosna Hersek, Makedonya, Yunanistan.

Avrupa Macerası Şehirler;

Sofya, Belgrad, Budapeşte, Viyana, Prag, Dresten, Berlin, Amsterdam, Rotterdam, Brugge, Paris, Barcelona, Floransa, Roma, Roma, Lübyana, Saraybosna, Üsküp, Selanik.

1.Gün İstanbul

İstanbul’dan hareketle saat 21.00’da Edirne karayolunu takip ederek Kapıkule Türk gümrüğüne varıyoruz ve pasaport işlemlerinden sonra Bulgaristan’da yolculuğumuz başlıyor.

 1. Gün Sofya – Belgrad

Sabah saatlerinde Sofya’ya varıyoruz. Sofya’da St. Nedelya kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı gibi yerleri gördükten sonra 1 saatlik serbest zaman veriyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen, kültür ve spor başkenti Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz.  Yolculuğumuzun ardından otelimize gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz Belgrad’ı keşfetmek için şehir gezisi yapabilirler. Eski Yugoslavya ve şuanda Sırbistan’ın başkentliğini yapmakta olan Belgrad’da Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi, Stambol(İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, meşhur kafe ve dükkânlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerlerdendir. Geceleme otelimizde.

3.Gün Belgrad – Budapeşte

Sabah otelimizde alınan kahvaltının ardından Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz esnasında Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephan Bazilikası ve Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi görülebilecek yerler arasında. Şehir gezisi sonrası misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Şehir turumuzun sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Otelimizde.

4.Gün Budapeşte – Viyana – Prag

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından saat 12.00’de Viyana’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuz başlıyor. Keyifli otobüs yolculuğu sonunda yapılacak yarım günlük şehir gezisinde Görülebilecek yerler arasında; Sanat Müzesi, Opera Binası, Antik Müzeler, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Tuna Boyu ve Belvedere Sarayı yer almaktadır. Turumuzun ardından Prag’a hareket ediyoruz.

5.Gün Prag

Sabah erkenden varışımızla birlikte Prag şehir turumuzu yapacağız. Gezilebilecek yerler arasında; Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St. Vitus Katedrali, dünyaca ünlü yazar Kafka’nın Evi, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi yer almaktadır. Turumuzun ardından serbest zaman ve otelimize yerleşme. Geceleme Otelimizde.

6.Gün Prag – Dresden – Berlin

Kahvaltının ardından otobüsümüz ile yaklaşık 1,5 saat sonra Almanya kenti Dresden’e varıyoruz. 2 saat kadar sürecek olan Dresden şehir turumuzun akabinde yolculuğumuza devam ederek Berlin’e varış.  Görülecek yerler arasında Eski Utanç Duvarı, Charlottenburg Kalesi, Kauer Wilhelm Kilisesi, Rahhaus Shöneberg, Berlin Katedrali, Brandenburg Kapısı, Charlottenburg Sarayı, Opera House, Meclis Binası, Berlin Park bulunmaktadır. Gece saatlerine kadar serbest zamanın ardından Amsterdam’a doğru yola çıkıyoruz.

7.Gün Berlin – Amsterdam

Otobüste yapacağımız gece yolculuğunun ardından sabah saatlerinde Amsterdam’a varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yaparak, dileyen misafirlerimiz ise Amsterdam’ın Kanalları dolaşıp, Bloemen market çiçek pazarını ve Albert Cuypstraat pazarını ziyaret ederek, Magere Brug Köprüsü’nü görüp akşamüzeri Vondelpark’ta dinlenerek günleri tamamlayabilirler. Şehir gezimizin ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

8.Gün  Amsterdam – Rotterdam – Brugge – Paris

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Rotterdam’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Rotterdam’da Küp Evler, Euromast, Erasmus köprüsü ve Markthall göreceğimiz yerler arasında. Turumuzu tamamladıktan sonra Brugge için yola çıkıyoruz. Brugge’de ortaçağdan günümüze hiç bozulmadan gelen muhteşem mimarisi, su kanallarında yapılacak tekne gezisinde yüzyıllarca geriye giderek o dönem yaşamlarına şahit olabilme imkânı bulacağız. Keşfimizi tamamladıktan sonra Fransa’nın başkenti Paris’e doğru yola çıkıyoruz.

9.Gün  Paris

Sabah varışımızın ardından Paris Şehir Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde masallara, romanlara ve filmlere konu olmuş olan ve üstünde dünyanın en büyük vitraylarının bulunduğu tam anlamıyla bir mimari şaheseri olan Notre Damme Kilisesini ziyaret edeceğiz. Yolumuzun üstündeki muhteşem mimari yapısıyla Opera Binası’nı görüyoruz. St. Germain, Louvre Müzesi, Concorde Meydanı ve Zafer Takı, Opera Meydanı, Champ Elysees diğer göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

10.Gün Paris –  Barcelona

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası Barcelona’ya hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan alışveriş cenneti Andorra’da serbest zaman veriyoruz. Alışveriş yaptıktan sonra akşam yemeği molası veriyoruz. Geç saatlerde otobüsümüz ile buluşup Barcelona’ya hareket ediyoruz.

 1. Gün Barcelona

Sabah varışımızın ardından Barselona Şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde Göreceğimiz yerler arasında Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, Olimpiyat tesislerinin bulunduğu Mont Juic Tepesi, Plaza De Espana bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelimize gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam vakitlerinde Barcelona’yı keşfedebilirler. Geceleme otelimizde.

12-13.Gün Barcelona – Floransa      

Akşam saatlerinde otobüsümüz ile Floransa’ya ulaşmak üzere harekete geçiyoruz. Yol üzerinde ihtiyaç molaları veriyoruz. Mola sonrasında otobüsle yolculuğumuz devam ediyor.

14.Gün Floransa – Roma

Sabah saatlerinde Floransa’ya varıyoruz. Varışımızla birlikte Floransa Şehir Turunu gerçekleştiriyoruz. Yapılacak olan şehir turumuzda; Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı, Republic Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turunun bitimini takiben serbest zaman veriyoruz. Akşam saatlerinde Roma’ya hareket ediyoruz.

15.Gün Roma

Sabah erken saatlerde Roma’ya ulaşıyoruz. Dinlenme molasının ardından Roma şehir turu. Görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından Otelimize yerleşme ve serbest zaman misafirlerimiz zamanlarını şehri daha yakından tanıyarak değerlendirebilirler. Geceleme otelimizde.

16.Gün Lübyana

Sabah kahvaltımızın ardından Slovenya’nın başkenti Lübyana’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Slovenya sınırları içerisinde kalan, Alplerin gözbebeği olan meşhur Bled gölüne ulaşıyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Burada geçireceğimiz zamanın ardından Lübyana ‘ya varıyoruz ve otele yerleşme. Geceleme otelimizde.

17.Gün Lübyana

Otelimizde alınan kahvaltı sonrasında şehir turu yapıyoruz. Şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski meydan, Ejderha Heykeli, Dragon Köprüsü, Tivoli Park, St. Nicholas Katedrali ve Preseren Meydanı var. Şehir turunun ardından dileyen misafirler Ljubljana Kalesine çıkabilirler ya da St. Nicholas Katedralinin çan kulesinden şehri kuş bakışı seyredebilirler. Gezimizin ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde. 

18.Gün Lübyana – Saraybosna

Sabah kahvaltı sonrasında Lübyana‘yı gezmeye devam ediyoruz. Şehir merkezine ulaşarak Ljubljana’da serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Lübyana’nın parklarında eşsiz yeşilliklerinde vakit geçirebilirler. Dileyen misfirlerimiz alışveriş imkânı bulabilirler. Akşam saatlerinde otobüsümüzle buluşup Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Saraybosna’ya ulaşıyoruz. Varışımızı takiben otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

19.Gün Saraybosna – Üsküp – Selanik

Sabah kahvaltımızın ardından Üsküp’e hareket ediyoruz. Bu yolculuğumuzda 2 sınır kapısı geçeceğimiz için yaklaşık 12 saat sonra Üsküp’e ulaşıyoruz. Üsküp şehir gezimiz başlıyor. Tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Baş çarşı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy’den kalma Taş Köprü, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy’den kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından geç saatlerde Selanik’e doğru yola çıkıyoruz.

20.Gün Selanik – İstanbul

Sabah erken saatlerde Selanik’e varış. Selanik şehir turu; Kordon, Beyaz kule, fuar meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli, Hamza bey camii, E.Venezelo -P.konstantin heykelleri, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Selanik turumuz Ulu Önder Atatürk’ün evini ziyaret ederek tamamlanıyor ve tur sonrası İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımız akşam saat 21.00’dır.

Macera Otobüsü Online Başvuru Sisteminden başvurunuzu kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilir işlemlerinizi elektronik ortamda tamamlayabilirsiniz. Macera Otobüsü Online Başvuru Sistemi sadece başvuru işlemlerinizi değil aynı zamanda ödeme, ek hizmet satın alma ve offline mobil tur rehberinden faydalanmanızı sağlamaktadır. Başvuru yaptığınızda, Macera Otobüsü Online Başvuru Sistemine üye olmuş olursunuz.

[/vc_column_inner]
999

Fiyata

Neler Dahil

Fiyata

Neler Dahil Değil

İsteğe Bağlı

Ek Hizmetlerimiz

[/vc_row_inner][/vc_tta_section]
Başvurularınız en fazla 10 işi günü içerisinde değerlendirilerek sizlere mail ve sms ile geri dönüş yapılmaktadır.
Başvurunuzun onaylanmasından sonra sözleşmeniz başvuru sistemindeki profilinizde otomatik olarak oluşur. Macera otobüsü ile katılacağınız tur hakkındaki tüm süreci buradan takip edebilirsiniz.
Sözleşme ve diğer evraklarınızı online siteme yükledikten sonra evraklarınız firmamız tarafından incelenir ve sizlere onay maili ve sms ile bilgi verilir.
Başvurunuzla ilgili herhangi bir evrakı kargo ile göndermenize gerek yoktur.
Başvuru Sistemine Gitmek İçin Tıklayın
999

Fiyata

Neler Dahil

Fiyata

Neler Dahil Değil

İsteğe Bağlı

Ek Hizmetlerimiz

Yurtdışı turlarımızda birçok misafirimizin aklına ile gelen konulardan biride vize işlemleridir. Firmamız vize işlemleriniz için sizlere profesyonel vize danışmanlık hizmeti sağlarken, siz değerli misafirlerimizin evraklarını düzenli, eksiksiz ve zamanında hazırlaması gerekmektedir. Firmamız vize konusunda bugüne kadar %99 luk bir başarı ile siz değerli misafirlerimizin vize işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Vize başvuruları, tur hareketinden 2 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 2 önce, vize işlemleri ve vize evrakları için detaylı bilgilendirmeler misafirlerimize vize departmanımız tarafından yapılacaktır.

Avrupa ve İskandinav turlarımızda Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi olan misafirlerimize Schengen vizesi almalarını sağalarak sorunsuz bir şekilde seyahat etmelerini sağlamaktayız.

Tur süresince T.C. Hususi Pasaportu (Yeşil), T.C. Hizmet Pasaportu (Gri), T.C. Diplomatik Pasaportu (Siyah) olan veya Schengen vizesi olan T.C. Umuma Mahsus (bordo)   sahibi misafirlerimizin vize başvuru yapmalarına gerek yoktur.

Pasaport Hakkında

Yurtdışına seyahat edecek her misafirimizin kendine ait geçerli pasaportunun olması gereklidir. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Pasaport başvurusu ve gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi için  https://epasaport.egm.gov.tr/  sayfadan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ancak T.C. Hususi Pasaportu (Yeşil), T.C. Hizmet Pasaportu (Gri), T.C. Diplomatik Pasaportu (Siyah) ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.  Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir, aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

999

Fiyata

Neler Dahil

Fiyata

Neler Dahil Değil

İsteğe Bağlı

Ek Hizmetlerimiz

Macera Otobüsü Avrupa Tur bedeli 999 Euro’dır. Tur ücretini Nakit, Havale/ EFT, Aylık taksitler halinde ve kredi kartına tek çekim ödeme seçeneklerinden biriyle öderseniz 939 Euro’dur. Kredi kartınızla taksitli olarak ödemek isterseniz, bankanızın alacağı komisyon oranı bu ücrete ilave edilecektir.

Macera Otobüsü Tur ücretini 3 farklı ödeme seçeneğinden bir tanesi ile ödeyebilirsiniz. Ödeme seçeneklerimizi aşağıda detaylandırılmıştır.

Peşin Ödeme; 
Başvurunuz onaylandıktan sonra tur bedelinin tamamını tek seferde Firmamızın aşağıdaki banka hesabına Havale/ EFT ile öderseniz %6 lük (60 Euro) indirimle 939 Euro olarak ödersiniz.

Hesap Sahibi: DOBUR ORGANİZASYON & TURİZM LTD. ŞTİ
Banka Adı: Türkiye İş bankası A.Ş.
Banka Şube Adı: Necatibey  – 4222 (Euro Hesabı)
Hesap No: 4222 – 560802
IBAN No: TR33 0006 4000 0024 2220 5608 02
Swift Code:  ISBKTRIS

*** Ödemeyi yaparken açıklama kısmına “ Macera Otobüsü Tur Bedeli” notunu yazdırmayı unutmayınız.
*** Banka Havale/EFT işlem bedelleri, katılımcıların sorumluluğundadır.
***Ödemeyi yaptıktan sonra ödeme makbuzunu PDF olarak taratıp Online Başvuru sisteminden profilinize yüklemeniz gerekmektedir.

Aylık Taksitli Ödeme; 
Başvurunuz onaylandıktan sonraki 10 gün içinde katılım ücretinin %15’lik kısmının (139 Euro) ödemesini yapmanız gerekmektedir. Kalan 800 Euro’luk ödemenin 400 Euro’luk kısmını seyahat gününden önce, aşağıdaki tabloya göre ödeyebilirsiniz. Geriye kalan 400 Euro’luk ücreti de seyahat günü ödeyebiliriz.
1.  Ay 100 Euro
2.  Ay 100 Euro
3.  Ay 100 Euro
4.  Ay 100 Euro
Seyahat günü yolculuk başlamadan ödeyeceğiniz 400 Euro’yu nakit Euro olarak tek seferde ödemeniz gerekmektedir.
*** Ödemeyi yaparken açıklama kısmına “ Macera Otobüsü Tur Bedeli ” notunu yazdırmayı unutmayınız.
*** Banka Havale/EFT işlem bedelleri, katılımcıların sorumluluğundadır.
***Aylık olarak yapacağınız her bir ödeme için ödeme makbuzunu PDF olarak taratıp Online Başvuru sisteminden profilinize yüklemenize gerekmektedir.

Kredi Kartıyla Taksitli Ödeme;
Macera Otobüsü online başvuru sisteminden kredi kartlarınızla taksitli veya tek çekim işleminizi güvenli, kolay ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Tüm banka kredi kartları için Tur ücreti 6 taksite kadar 999€, 9 taksit için 1029€’dur

999

Fiyata

Neler Dahil

Fiyata

Neler Dahil Değil

İsteğe Bağlı

Ek Hizmetlerimiz

Güvence & Fiyat Politikası

Macera Otobüsü sunduğu hizmetlerde fiyat politikasını belirlerken hizmet, kalite, memnuniyet ve maliyeti göz önünde bulundurmaktadır. Siz değerli misafirlerinin olası tur değişikliği veya iptaller konusunda aşağıda belirtilen kurallara göre iadelerinizin gerçekleşmesini sağlar.

Firmamızın gerçekleştirdiği turlarda tek tip Tur fiyatlandırması bulunmakta olup her tur için belirlenen peşin ve kredi kartına taksitli ödeme seçenekleri için belirtilen rakamlar geçerlidir

Firmamız, sizlere benzer ölçekte yapılan turlarla karşılaştırdığınızda en uygun fiyat ve erken rezervasyon sigorta hizmeti ile %100 iade garantisini vaad eder.

Firmamız ek hizmet satış politikasını belirlerken oluşan ek maliyet ve sağladığı güvenceler ölçüsünde fiyatlandırma yapmaktadır.

Firmamız tur başvurularını ve ödemelerini doğrudan müşterilerden veya üye acentelerimiz vasıtasıyla online başvuru sistemi üzerinden alır. Online başvuru sistemimiz kolay, pratik ve güvenilir olup, bilgileriniz üçüncü şahıs/şirket/kurumlarla paylaşılmaz.

Firmamız kaçak turlarla mücadele etmekte olup müşteri memnuniyeti ve yasal sorumluluklarımızın bilincinde olarak, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının onayı ile TÜRSAB TATİL MELEĞİ projesinin ortağı olarak turlarımızı düzenlemekteyiz.

Firmamız “Macera Otobüsü Travel” acente ünvanıyla Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’ne 9999 nolu belge numarası ile (TÜRSAB) A sınıfı Seyahat acentesi üyesidir.

Macera Otobüsü ile katılacağınız turlarda TÜRSAB zorunlu paket tur sigortası ve sözleşmesi ile tüm haklarınız güvence altındadır.

İptal, İade, Devir, Değişiklik Koşulları

1- Acente tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, siyasi olay, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.
2- Acente tur programında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
3- Tur sözleşmesi imzalayan Tüketici sözleşmenin imzalanmasından sonraki 7 iş günü içerisinde, hizmeti satın almaktan cayma hakkı vardır ve ödediği miktarın tamamı iade edilir.
4- Tüketici, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar turu iptal ettiğinde tur bedelinin tamamı kendisine iade edilir. (Zorunlu paket tur sigortası, seyahat sağlık- vize sigortası, güvence paketi, ek hizmetler ve promosyonlu özel paket turlar için yapılan rezervasyonlar hariçtir.)
5- Tüketici, turun başlamasına 60-45 gün kalaya kadar turu iptal etmesi durumunda gezi bedelinin %20’si 45-30 gün kalaya kadar turu iptal etmesi durumunda gezi bedelinin %25’i, 30-15 gün kalaya kadar gezinin iptal etmesi durumunda %35’i, 15 günden sonra ise gezi bedelinin tamamı cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir. Tüketicinin kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibraz, etmeleri durumunda katıldıkları paket tur ile ilgili yapılan ve geri alınamayacak olan ödemeler (uçak, otel, paket tur sigortası, seyahat sağlık sigortası.. gibi) düşüldükten sonra kalan tutar sigorta şirketi tarafından iade edilir.
6- Tüketici hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve diğer devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici, tüm iptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel Acentesine sunmak zorundadır.
7- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketici iade yapılması talebinde bulunamaz ve herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.
8- Tarifeli uçuşlarda 15 gün ve daha önceki iptallerde bilet kuralları gereği hava yolu tarafından uygulanan ceza ve kesintiler aynen tüketiciye yansıtılır. Tarifeli ve Charter uçuşlarda 15 gün ve daha sonraki iptallerde hiçbir mazeret geçerli olmayıp, uçak ücreti iadesi söz konusu değildir.
9- 1618 sayılı kanun gereği yapılan zorunlu paket sigortası, seyahat sağlık – vize sigortası bedeli yurtdışı turlar için 15€(TL karşılığı), yurt içi turlarda 15 TL’dir. Tüketici tarafından yapılan tüm iptal ve/veya değişikliklerde hizmetin başlangıcına 60 günden fazla kala iptaller ve tarih değişiklikleri dahi olsa, her bir tüketiciden bu bedel tahsil edilir.
10- Tüketici paket turlar dışında kalan hizmetler için dilerse, tura kayıt esnasında veya sonrasında ek hizmet(ek bagaj, koltuk seçimi, tek kişilik oda, uyku seti, erken rezervasyon sigortası, vize danışmanlık…ve diğer.) satın alabilir. Alınan ek hizmetlerin iptal iadesi yoktur.
11- Tüketici vize başvurusu işlemleri için Acentemizden vize danışmanlık hizmeti aldığı takdirde; vize başvuru sürecinde, tüm istenen evrakları zamanında hazırladığı halde vizesinin çıkmaması sebebiyle tura katılamazsa, tur bedelinden zorunlu paket tur sigortası, seyahat sağlık- vize sigortası, güvence paketi, ek hizmetler ve promosyonlu özel paket turlar için yapılan rezervasyon masrafları düşülerek, kalan tutar müşteriye tur bitiminden sonraki 15 gün içerisinde iade edilir. Tüketici bireysel olarak vize başvurusu yaptığında herhangi bir sebeple vize alamazsa Acente herhangi bir sorumluluk kabul etmez ve tur bedelinin iadesi konusunda iptal iade koşulları geçerlidir.
12- Vize danışmalık ücreti 130€ ‘dur. Vize başvuru gününden önce tüketici bu bedeli acenteye hesabına ödemeyi kabul eder. Vize başvurusundan sonra, herhangi bir sebeple tur iptal edilirse veya tüketicinin vizesi çıkmaması durumunda vize danışmanlık ücreti tüketiciye iade edilmez.

DOBUR ORG. TURİZM LTD ŞTİ
MACERA OTOBÜSÜ TRAVEL TURİZM SEYAHAT ACENTASI
Mail: info@maceratravel.com
Adres: Necatibey Cad. 26/77 Çankaya Ankara
Tel: +90 312 232 35 20
Gsm: +90 542 262 2372

999

Fiyata

Neler Dahil

Fiyata

Neler Dahil Değil

İsteğe Bağlı

Ek Hizmetlerimiz

Avrupa Macerası turumuzda siz değerli katılımcılarımızı 3 veya 4 yıldızlı otellerde 2’şer kişilik odalarda konaklamanızı sağlamaktayız. Turumuz süresince 8 gece konaklama yapacağımız şehirler;

 

 • Belgrad– 1 gece
 • Budapeşte – 1 gece
 • Prag –  1 gece
 • Amsterdam –  1 gece
 • Paris  –  1 gece
 • Barcelona –  1 gece
 • Romaa – 1 Gece
 • Lübyana –  2 gece
 • Saraybosna – 1 gece

Turumuz süresince katılımcılarımız tek kişilik oda konaklama yapmak isterse, yolculuk başlamadan 15 gün öncesinde başvuru sisteminden ek hizmet satın alabilirler.

999

Fiyata

Neler Dahil

Fiyata

Neler Dahil Değil

İsteğe Bağlı

Ek Hizmetlerimiz

 • Nasıl Gezeceğim? 
  • İsteyen katılımcılarımız koordinatörler eşliğinde şehrin tarihi, kültürel mirasları gezilebilecek, isteyen bireysel olarak da gezebilmektedir.
  • Sizlere Rehber Kitapçık verilerek şehri keşfetmeniz sağlanacaktır.
  • Katılımcılarımıza her şehre varmadan önce otobüste şehir hakkında 15 dakikalık bilgilendirme yapılacak ve şehir merkezinde buluşma noktası belirlenecektir.
  • Sizlerin de şehri keşfetmeniz ve anın keyfini çıkarmanız için serbest zaman verilmektedir. Her şehre göre serbest süresi değişmektedir.

  Bavul Nasıl Hazırlanır?

  bavulHer katılımcı için standart bavul boyu aşağıda belirtilmiştir. Bavullarınızın büyük olması durumunda otobüs bagajında yeterince yer olmayacağı için yer kalmayacaktır. Bu sebepten büyük bavul getiren arkadaşların bavulları alınmayacaktır. Bavulunuzun yanında kendi sırt çantanızı alabilirsiniz. Günlük giyeceğiniz eşyalarınızın konaklama zamanına kadar sırt çantanızda kalması sizlerin sürekli bavulunuzu açmakla uğraştırmayacaktır. Zaten konaklama yapana kadar bavullar araçtan indirilmeyecektir. Bu yüzden gezi programındaki ara günlere göre sırt çantanızı iyi hazırlamanız gerekmektedir. Yolculuk boyunca yanınıza alabileceğimiz maximum bavul büyüklüğü, standart orta boy valiz ölçüleri: 63*36*21 cm

  Bavul İçeriği Hakkında?

  kizYolculuk boyunca kullanacağınız kıyafetlerin ütüsü çabuk bozulan gömlekler yerine tişörtler daha rahat olabilir. Yolculuk sürecince, kot pantolon sıcakta sizi bunaltıp otobüs içerisinde size uyutmayacaktır. Kot yerine hafifi kumaş, ince keten pantolonlar alabilirsiniz.
  Macera otobüsü ile ülke ülke, şehir şehir gezerken birçok farklı yerden Tişört alma imkânınız olacağı için kendi durumunuza göre bavulunuza tişört ve kiyafet alınız.

  Programın yaz ayına denk gelmesi ve şehir içinde çok fazla yürüyeceğinizden dolayı ayakkabı ve terlikler çok önemlidir. Lütfen rahat ayakkabılar ve terlikler seçiniz.

  Akşamları serin havada kullanabileceğiniz rahat ve hafif montlar, Sweatshirt ‘lerden en az 1 tane bulunmasını tavsiye ederiz. Şortlar, eşofmanlar ve rahat pantolonlar dışında elbise almanızı tavsiye etmeyiz.

  Aşağıdaki listede yer alan eşyalar tavsiyemizdir;
  • Tişört
  • Şort
  • Eşofman
  • Rahat Pantolon
  • Sandalet, Terlik
  • Spor Ayakkabı
  • Çorap, İç çamaşırı,
  • Erkekler için traş bıçağı, traş köpüğü vs, Kadınlar için kozmetik ürünler
  • Sabun, Temizlik Ürünleri
  • Temiz ve Kirli Kıyafet Poşeti

  Yemek
  Macera Otobüsü ile seyahat ederken öğle ve akşam yemeklerinin tamamını dışarıda yiyeceğimiz için fiyatlarının bütçenizi yorması nedeniyle yiyecek çantasını öneriyoruz.
  Yurt dışında merak konusu olan domuz eti konusunda domuz eti kullanılmayan veya domuz etinin olmadığı menüler birçok restorandan veya Pizza Hut, McDonald, Burger King gibi firmalardan alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca Avrupa’da BİM’in muadili olan Lidl isimli zincir marketlerden ucuz ve çeşit yiyecekler alabilirsiniz.

  Yiyecek Kutusu

  • Her katılımcı kendisine maximum20x20x20 cmboyutlarında bir yiyecek çantası hazırlamasını öneriyoruz. Bu plastik bir kutu olursa nem ve diğer eşyaların ağırlığında zarar görmeyecektir.
   • İçerisine alacağınız yiyecekler konusunda aşağıda sizlere bazı tavsiyelerimiz var. 20 gün boyunca size yetecek kadar almak zorunda değilsiniz, zaten almak istemenizde yiyecek kutunuzun ebatları belli. Ayrıca Avrupa ve Balkanlarda da uygun alışveriş yapabileceğiniz marketler var. Yanınıza 3 günlük ihtiyacınızı karşılayacak kadar yiyecek almanızı mutlaka tavsiye ediyoruz.
  • Hazır bardak çorba
  • Sıcak su ile hazırlanan makarna
  • Konserve; Barbunya, Sarma vs…
  • Ton balığı
  • Fıstık ezmesi, çikolata
  • Zeytin ezmesi
  • Üçgen peynir
  • Kuruyemiş, üzüm, incir, kayısı
  • Kuru pasta, Etimek, Mayasız Ekmek, Trabzon Ekmeği
  • Soğuk çay, Meyve Suyu, Meyve Nektarı
  • 1 adet termos bardak,1 adet çatal,1 adet kaşık

  Telefon

  “Vodafone” “Türk Telekom” veya “Turkcel” firmalarının birçok yurtdışı paketi bulunmakta bunları inceleyerek kendinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Ancak telefonunuzu yurtdışına açtırırken RO-RO (Türkiye’den yurtdışı kullanım- yurtdışından- Türkiye ile kullanım)olarak açtırmayı unutmayınız. Telefonlarınızı otobüs koltuklarında USB ile şarj edebilme imkânınız olacaktır.

  Alışveriş

  Yolculuk boyunca ailenize eş dost akraba derken hediye listemiz mutlaka elinizde olacağını tahmin ediyoruz. Ancak ayakkabı, gözlük, giyim eşyası, birçok elektronik ürünlerin fiyatları Türkiye ile eşdeğer seviyededir. Ama bazı ülkelerde yaz döneminde indirimler, kampanyalar olmaktadır.
  Alacağınız ürünler gıda içerikli ise lütfen bozulacak ürünlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.
  Sigara içen katılımcıların sigarayı bırakmalarını öneriyoruz. Bıkamıyorlarsa Free Shop’ tan almalarını tavsiye ediyoruz. Avrupa’da sigara fiyatları Türkiye’ye göre çok yüksektir.

  Para

  Para konusuna gelince, para kişiye göre az veya çoktur. Yanınıza alacağınız yiyecek miktarı, alışveriş yapma tarzınız para ihtiyacınızı belirler. Bizim sizlere önerimiz en aşağı 400 Euro ile bu yolculuğa çıkmanız ve yanınızda mutlaka yurtdışı kullanıma açık bir kredi kartınızın olmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü bazı Avrupa ülkelerinde (Macaristan, Makedonya, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Sırbistan, Bulgaristan, Letonya, Litvanya, İsveç, Norveç, Danimarka, Polonya) Euro kullanılmadığı için para değişimi yapmadan kredi kartınızla veya bankamatik kartınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz

  Önemli hatırlatmalar !!!

  Yolculuğun başlayacağı ilk gün sizlere
  • Maceracı sırt çantası
  • Yağmurluk
  • Tişört….…verilecektir.

  • Yolculuk boyunca plastik, çatal, tabak, kaşık ve bardak ihtiyacınız olabilir bu sebeple yanınıza almanızda fayda var.
  • Yolculukta ayakkabı ve terlik vurmaları için yara bandı, soğuk algınlığı, diş ağrıları ve baş ağrıları için ağrı kesici ve yolculuk yastığı almanızda fayda var.
  • Macera otobüsü ile seyahat ederken yanınızda bilgisayar, kamera, Tablet, Mp3, fotoğraf makinesi gibi elektronik cihazlarınızı yanınızda getirebilirsiniz. Ancak mümkünse batarya ömrü yüksek olan makineleri tercih edip, yedek bataryalarınız ve yedek hafıza kartlarıyla yola çıkmanızı tavsiye ediyoruz.

   

999

Fiyata

Neler Dahil

Fiyata

Neler Dahil Değil

İsteğe Bağlı

Ek Hizmetlerimiz

BAŞVURU ve ONLİNE BAŞVURU İŞLEMİ HAKKINDA S.S.S.

 

Nasıl Başvurabilirim?

www.basvuru.maceratravel.com veya www.maceratravel.com web sayfasından Online güvenli başvuru sisteminden formunu doldurarak Macera otobüsüyle tanışabilirsin. Başvuru sisteminden E-mail, T.C. ve Telefon doğrulaması yaparak ön rezervasyon yapmış olursunuz. Başvurunuza istinaden 10 iş günü içinde sizlere mail ve sms ile başvurunuzun durumu bildirilmektedir.

Pasaportum yok başvurabilir miyim?

Evet başvurabilirsiniz.  Online başvuru sistemimizden başvurunuzu yaparak turumuza katılabilirsiniz.

Başvuru yaptım ne zaman sonuçlanır?

Başvuru formunu doldurduktan en fazla 10 iş günü çerisinde sizlere olumlu veya olumsuz mail ve sms ile bilgilendirilirsiniz.

Başvurum onaylandı şimdi ne yapmalıyım?

Başvurunuzun onaylanmasından sonra online başvuru sisteminden sözleşmenizi oluşturarak imzalamanız ve imzalayarak online başvuru sistemine PDF olarak yüklemeniz gerekmektedir. Sözleşmeyi sisteme yükledikten sonra ödeme işlemlerini yapmanız gerekmektedir.

Arkadaşımla veya Grup olarak katılabilir miyiz?

Arkadaşınızla veya Grup olarak katılabilirsiniz, gruptaki herkes tek tek başvuru sistemine kayıt olarak ön rezervasyon, sözleşme ve ödeme süreçlerini takip etmesi gerekmektedir. Lütfen bir veya birkaç kişi birlikte başvuru yapıyorsanız formda yer alan eklemek istedikleriniz kısmına birlikte katılacağınız kişi veya kişilerin isimlerini yazınız.

Kimler katılabilir?

Macera Otobüsü programına 18 – 35 yaş aralığındaki herkes katılabilir.

İngilizce Şartı Var mı?

Macera Otobüsüne Katılım için İngilizce veya ikinci bir dil bilme şartı yoktur.

Seçilme Kriteri nelerdir?

Yolculuk etmekten zevk alan, öğrenmeye açık, uyumlu, kendini geliştirmek isteyen, eğlenceli ve macera tutkunu kişiler tercih sebebidir.

Başvuru yaparken hata oluşmakta ne yapmalıyım?

Lütfen info@maceratrevel.com  mail adresine veya +90 542 262 23 72 nolu telefondan bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.

TUR PROGRAMI VE SİGORTA HAKKINDA S.S.S.

Nasıl Gezeceğiz?

İsteyen katılımcılarımız koordinatörler eşliğinde şehrin tarihi, kültürel mirasları gezilebilecek, isteyen bireysel olarak da gezebilmektedir. Katılımcılarımıza her şehre varmadan önce otobüste şehir hakkında 15 dakikalık bilgilendirme yapılacak ve şehir merkezinde buluşma noktası belirlenecektir.

Serbest Zaman?

Sizlerin de şehri keşfetmeniz ve anın keyfini çıkarmanız için serbest zaman verilmektedir. Her şehre göre serbest süresi değişmektedir.

Toplu mu? Bireysel mi? Geziyoruz.

Bireysel gezmek isteyen katılımcılarımız bireysel, toplu gezmek isteyen katılımcılarımız toplu olarak gezmektedir. Toplu olarak gezmek isteyen katılımcılarımız koordinatör eşliğinde gezmektedir.

Rehberlik hizmetiniz var mı?

Turlarımızda rehberlik hizmetimiz olmayıp, size danışmanlık sağlayan koordinatörlerimiz tur öncesinde ve sırasında sizleri bilgilendirmektedir.

Tur Ücretini nasıl ödeyeceğiz?

Ödemeyi doğrudan Banka hesabına Havale /EFT veya Kredi Kartınızla başvuru sistemindeki online ödeme ekranından ödeyebilmektesiniz.

Tur ücretini yatırırken hangi kura göre işlem yapmalıyım?

Başvuru sistemindeki kullanıcı panelinizde anlık olarak kur bildirimi sizlere yapılmaktadır. Sistemdeki kur bedelini takip etmeniz gerekmektedir. Tavsiyemiz Euro olarak hesabımıza para yatırmanızdır.

Ne kadar para harcarım?

Para harcama alışkanlığı kişiye özgü bir durum olması sebebiyle, bunu sizin harcama alışkanlığınız belirleyecektir. Bizim tavsiyemiz yanınızda 400€ nakit ve 1000TL limiti bulunan kredi kartınızın olmasıdır.

Tur süresince ekstra ücret talep edilecek mi?

Tur süresince sizlerden kesinlikle ekstra ücret talep edilmez veya şuraya ekstra gezi yapacağız gibi sizleri yoran veya zora koşan bir yaklaşım asla olmayacaktır.

Yurtdışında Kredi kartımı veya bankamatik kaartımı kullanabilir miyim?

Evet, kredi kartlarınızı veya bankamatik kartlarınızı dilediğiniz gibi yurtdışındaki seyahat süresince kullanabilirsiniz. Bankamatik kartınızda para çekebilir veya harcamalarınız yapabilirsiniz. Bankanız bu işlem için azda olsa bir komisyon almaktadır. Kredi kartıyla yaptığınız harcamalarda EURO – TL kur farkından dolayı çok küçük miktarda bankalar komisyon almaktadır. Ancak Euro özelliği olan kredi kartınız varsa bu sizin için bir avantaj olur ve komisyon ödemezsiniz.

Tek başıma katılacağım, yalnız kalır mıyım?

Tek başınıza katılmanızda hiçbir engel yok, tam aksine Macera Otobüsü ile onlarca güzel şehri keşfederken yeni maceraperestlerle tanışma ve unutulmaz dostluklar kurma şansınız olacaktır. Sizin gibi tek başına katılan mutlaka başka katılımcılarda vardır.

Arkadaşımla veya Grup olarak katılabilir miyiz?

Arkadaşınızla veya Grup olarak katılabilirsiniz, gruptaki herkes tek tek başvuru sistemine kayıt olarak ön rezervasyon, sözleşme ve ödeme süreçlerini takip etmesi gerekmektedir. Lütfen bir veya birkaç kişi birlikte başvuru yapıyorsanız formda yer alan eklemek istedikleriniz kısmına birlikte katılacağınız kişi veya kişilerin isimlerini yazınız.

Tur süresince sigortamızı yaptırıyor musunuz?

Bütün turlarımızda, tur süresini kapsayacak şekilde paket tur sigortası ve seyahat sağlık sigortalınızı yaptırmaktayız. Ancak Erken Rezervasyon Sigortası hizmetimizi ek olarak satın alırsanız tur başlangıcından önceki 72 saat’e kadar olan süre içerisindeki gerekçeli iptallerde, tur ücretinden herhangi bir kesinti yapılmaksızın iadenizi sigorta firmasından alırsınız.

Tura katılmaktan vazgeçmem durumunda ne olur?

Başvurunuzu iptal etmek istiyorsanız lütfen iptal iade koşullarını detaylıca okuyunuz. Tur iptallerinde web sayfamızdaki, gizlilik, üyelik, tur satış sözleşmesi ve iptal iade koşullarına ait yükümlülükler geçerlidir.

Erken rezervasyon sigortası nedir?

Macera Otobüsü yurtiçi ve yurtdışı turlarında erken rezervasyon sigortası hizmeti sunarak ‘son anda bir aksilik çıkarsa, param yanar’ kaygısına son veriyor. Erken rezervasyon sigortasıyla tur başlangıcından önceki 72 saat’e kadar olan süre içerisindeki gerekçeli iptallerde, tur ücretinden herhangi bir kesinti yapılmaksızın ücret iadenizi sigorta firmasından alabilmenizi sağlayan ek sigortadır.

KONAKLAMA / OTELLER HAKKINDA S.S.S

Hangi Şehirde konaklama yapılacak?

Avrupa Macerası: Barselona, Paris, Roma, Lübyana, Üsküp, Prag’da 1’gece Amsterdam ‘da 2 gece konaklama yapacağız. Toplam 8 gece konaklama yapılacaktır.

İskandinav Macerası: Vilnus, Talin, Helsinki, Bergen, Kopenhag, Amsterdam’da 1’er gece otel konaklaması ve Helsinki – Stockholm arasında ise gemide konaklama yapılacaktır. Toplam 7 gece konaklama yapılacaktır.

Oteller kaç yıldızlı?

Otellerimiz 3 veya 4 yıldızlı sabah kahvaltısı dâhil hizmet sağlanır.

Kaç Kişilik Odalarda Konaklayacağız?

Katılımcılarımızın 2’şer kişilik odalarda(twin) konaklama yapmaları sağlanmaktadır. Tek kişilik konaklama yapmak isterseniz başvuru sisteminden ek hizmet satın alma hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Arkadaşımla aynı odada kalabilir miyim?

Evet, arkadaşınızla aynı odada kalabilirsiniz.

OTOBÜS YOLCULUĞU HAKKINDA S.S.S.

Otobüste kaç yolcu olacak?

Turlarımızın hepsinde 46 misafirimiz yer alacaktır.

Otobüste kaç şoför var?

AB’nin otobüsle uzun mesafeli seyahat kuralı gereği profesyonel 2 şoförümüz olacaktır.

Otobüste wifi var mı?

Tur programımızda ülke ve şehir değişikliği yaptığımız için maalesef otobüsümüzde wifi hizmetimiz yoktur. Ancak otellerde ve birçok Avrupa şehrinin meydanlarda ücretsiz wifi kullanabilirsiniz.

Otobüs Yolculuğu çok yorucu olur mu?

Her yolculuk kendi içinde bir yoruculuk barındırır. Ancak yolculukları değerli olmasını sağlayan amaçtır. Seyahatiniz boyunca sizleri yormadan, eğlenceli ve enerjik bir tur planı hazırladık. Her gün yeni yerler keşfetmenin verdiği heyecanla otobüsle seyaht ettiğimizi unutacaksınız. Her gün otobüse geldiğinizde kendinizi evinize gelmiş gibi rahat hissedeceğinizden şüpheniz olmasın.  Yolculuğun konforlu olmasında otobüs önemli bir faktördür. Firma olarak turlarımızda en fazla 2 yaşında, tam donanımlı ve yüksek konforlu otobüslerle seyahat etmenizi sağlamaktayız.

Otobüste soğuk ve sıcak su var mı? Veya ücretli mi?

Tur süresince yeterli miktarda su ve sıcak içecekler (çay, kahve, bitki çayı) ücretsiz olarak kullanmanız için tedarik edilmektedir.

Otobüste Telefonumu şarj edebilir miyim?

Yolculuk yapacağımız otobüslerimiz en fazla 2 yaşında, konforlu, koltuk arkasında priz olan ve aynı zamanda USB ile şarj etme imkanı olan konforlu otobüslerdir.

Otobüste istediğimiz kişi ile oturabilir miyiz?

Turlarımızda koltuklar kura ile belirlenmekte olup, kuraya koltuk arkadaşınızla birlikte katılmaktasınız. Bu sebeple istediğiniz kişiyle oturabilirsiniz. Ancak kendiniz koltuk numaranızı ve koltuğunuzun konumunu belirlemek isterseniz, başvuru sisteminden ek hizmet satın alabilirsiniz.

Ne kadar sıklıkla mola veriyoruz?

Otobüsle yolculuğumuz süresince AB’nin seyahat kurallarını uymak zorundayız. Seyahat güvenliği sebebiyle her 2 saat 15 dk. yolculuk sonunda 15 dk, her 4,5 saat sonunda şoför değişikliği sebebi ile 1 saat mola vermekteyiz. Ayrıca bir şehre varmadan önce ve ayrılırken mola vererek yolculuğunuzun daha rahat olmasını sağlamaktayız.

VİZE ve PASAPORT HAKKINDA S.S.S.

Vize işlemlerini nasıl yapılıyor?

Yurtdışı turlarımızda birçok misafirimizin aklına ile gelen konulardan biride vize işlemleridir. Firmamız vize işlemleriniz için sizlere profesyonel vize danışmanlık hizmeti sağlayarak, siz değerli misafirlerimizin evraklarını düzenli, eksiksiz ve zamanında hazırlaması gerekmektedir. Vize evrakları konusunda sizlere bilgi verildikten sonra evrakları bizlere kargo ile gönderdikten sonra evraklarınızı inceleyerek sizlerle birlikte başvurunuzu yapmaktayız. Turlarımızda Schengen vizesi almaktayız. Schengen vizesi ile turumuz boyunca başka bir vizeye ihtiyacınız olmadan özgürce seyahat edebileceksiniz.

Vize işlemlerini ne zaman yapıyoruz?

Vize başvuruları, tur başlama tarihiden 2 ay öncesinden itibaren yapmaktayız. Süreç evraklarınızı hazırlamanız ve bizlerin kontrolü ve ek evrakların eklenmesi ile birlikte başvurunun yapılmasını kapsamaktadır.

Vize işlemlerini kim yapıyor?

Vize işlemlerini birlikte yapıyoruz. Vize departmanımız sizlere danışmanlık hizmeti sunmaktadır. AB’nin 2015 yılında itibaren uyguladığı “parmak izi işlemleri ve başvurularda şahısın olması gerekliliği” koşulu sebebiyle sizlerin vize başvuru merkezine şahsen gelmeniz gerekmektedir.

Vize ücreti ne kadar?

Vize Ücreti 130 Euro’dur.

Vize ücretiniz ne zaman ödemeliyim?

Vize başvurusu için yapmadan 1 hafta öncesinde ücreti online ödeme sisteminden veya banka hesabımıza yatırabilirsiniz.

Pasaportum yok başvurabilir miyim?

Evet başvurabilirsiniz. Online başvuru sistemimizden başvurunuzu yaparak turumuza katılabilirsiniz.

Pasaportumu kaç yıllık çıkartmalıyım?

Pasaportunuzu en az 1 yıllık olarak çıkartmanızı tavsiye ederiz. İmkanınız varsa daha uzun süreli çıkartınız. Eğer 25 yaşının altındaysanız, pasaort harcı ödemeden sadece cüzdan bedelini ödersiniz. Pasaport ücretleri için lütfen https://epasaport.egm.gov.tr/  sayfasını ziyaret ediniz.

Pasaport işlemleri Nasıl Yapılıyor?

Pasaport başvurunuzu yaşadığınız il veya ilçenin emniyet müdürlüğünden yapabilirsiniz. Başvurunuzu yaparken gerekli evraklar ve online randevu  için lütfen https://epasaport.egm.gov.tr/ web sayfasınınım kullanabilirsiniz.

Yeşil Pasaportum var vize ücreti ödeyecek miyim?

Hayır, vize ücreti ödemeyeceksiniz. Tur programımızdaki ülkelerde yeşil pasaportu olan katılımcılarımızın vize ihtiyacı yoktur.

Tur süresince geçerli Schengen vizem var, tekrar vize almalı mıyım?

Hayır, tekrar vize almanıza gerek yok. Ancak vizenizin ve pasaportunuzun geçerlilik süresini mutlaka kontrol ediniz.

Tur programına başvuru ve ödemeyi yaptım ancak vizem çıkmadı?

Bu durumda iptal iade koşulları geçerlidir. Lütfen detaylıca inceleyiniz.

TELEFON VE GSM OPERATÖRÜ HAKKINDA S.S.S.

Telefonumu yurtdışında nasıl kullanabilirim?

“Vodafone” “Türk Telekom” veya “Turkcel” GSM operatörlerinden hangisini kullanıyorsanız, telefonunuzu yurtdışına açtırırken RO-RO (Türkiye’den yurtdışı kullanım- yurtdışından- Türkiye ile kullanım)olarak açtırmanız gerekmektedir. Bu işlemi yaptırdığınızda telefonunuzu yurtdışında dileğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Yurtdışında telefon için hangi paketler avantajlı?

GSM operatörlerinin yurtdışı için sağladığı farklı konuşma ve internet paketi bulunmaktadır. Bunlar sürekli güncellenmekte olup seyahatiniz başlamadan 90 dk veya 120 dk. konuşma paketi satın almanızı tavsiye ederiz.

Telefonumu nerede şarj edebilirim?

Telefonlarınızı otobüs koltuklarında USB veya koltuk arkası prizle ile şarj edebilme imkânınız olacak.

Otobüste wifi var mı?

Tur programımızda ülke ve şehir değişikliği yaptığımız için maalesef otobüsümüzde wifi hizmetimiz yoktur. Ancak otellerde ve birçok Avrupa şehrinin meydanlarda ücretsiz wifi kullanabilirsiniz.

999

Fiyata

Neler Dahil

Fiyata

Neler Dahil Değil

İsteğe Bağlı

Ek Hizmetlerimiz

[/vc_tta_tabs]

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
Avrupa Macerası 01 - 20 Ağustos 2017 0 0 50 Every Monday 18 gün

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal
Total

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is