Sık Sorulan Sorular

BAŞVURU ve ONLİNE BAŞVURU İŞLEMİ HAKKINDA S.S.S.

www.basvuru.maceratravel.com veya www.maceratravel.com web sayfasından Online güvenli başvuru sisteminden formunu doldurarak Macera otobüsüyle tanışabilirsin. Başvuru sisteminden E-mail, T.C. ve Telefon doğrulaması yaparak ön rezervasyon yapmış olursunuz. Başvurunuza istinaden 10 iş günü içinde sizlere mail ve sms ile başvurunuzun durumu bildirilmektedir.

Evet başvurabilirsiniz.  Online başvuru sistemimizden başvurunuzu yaparak turumuza katılabilirsiniz.

Başvuru formunu doldurduktan en fazla 10 iş günü çerisinde sizlere olumlu veya olumsuz mail ve sms ile bilgilendirilirsiniz.

Başvurunuzun onaylanmasından sonra online başvuru sisteminden sözleşmenizi oluşturarak imzalamanız ve imzalayarak online başvuru sistemine PDF olarak yüklemeniz gerekmektedir. Sözleşmeyi sisteme yükledikten sonra ödeme işlemlerini yapmanız gerekmektedir.

Arkadaşınızla veya Grup olarak katılabilirsiniz, gruptaki herkes tek tek başvuru sistemine kayıt olarak ön rezervasyon, sözleşme ve ödeme süreçlerini takip etmesi gerekmektedir. Lütfen bir veya birkaç kişi birlikte başvuru yapıyorsanız formda yer alan eklemek istedikleriniz kısmına birlikte katılacağınız kişi veya kişilerin isimlerini yazınız.

Macera Otobüsü programına 18 – 35 yaş aralığındaki herkes katılabilir.

Macera Otobüsüne Katılım için İngilizce veya ikinci bir dil bilme şartı yoktur.

Yolculuk etmekten zevk alan, öğrenmeye açık, uyumlu, kendini geliştirmek isteyen, eğlenceli ve macera tutkunu kişiler tercih sebebidir.

Lütfen info@maceratrevel.com  mail adresine veya +90 542 262 23 72 nolu telefondan bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.

TUR PROGRAMI VE SİGORTA HAKKINDA S.S.S.

İsteyen katılımcılarımız koordinatörler eşliğinde şehrin tarihi, kültürel mirasları gezilebilecek, isteyen bireysel olarak da gezebilmektedir.  Sizlere vereceğimiz Offline Mobil Rehber Kitapçık her şehrin haritasını ve tarihi bilgilerini içermekte,  adım adım gezilecek yerleri anlatmakta buda sizler için faydalı olacaktır. Katılımcılarımıza her şehre varmadan önce otobüste şehir hakkında 15 dakikalık bilgilendirme yapılacak ve şehir merkezinde buluşma noktası belirlenecektir.

Sizlerin de şehri keşfetmeniz ve anın keyfini çıkarmanız için serbest zaman verilmektedir. Her şehre göre serbest süresi değişmektedir.

Bireysel gezmek isteyen katılımcılarımız bireysel, toplu gezmek isteyen katılımcılarımız toplu olarak gezmektedir. Toplu olarak gezmek isteyen katılımcılarımız koordinatör eşliğinde gezmektedir.

Turlarımızda rehberlik hizmetimiz olmayıp, size danışmanlık sağlayan koordinatörlerimiz tur öncesinde ve sırasında sizleri bilgilendirmektedir.

Ödemeyi doğrudan Banka hesabına Havale /EFT veya Kredi Kartınızla başvuru sistemindeki online ödeme ekranından ödeyebilmektesiniz.

Başvuru sistemindeki kullanıcı panelinizde anlık olarak kur bildirimi sizlere yapılmaktadır. Sistemdeki kur bedelini takip etmeniz gerekmektedir. Tavsiyemiz Euro olarak hesabımıza para yatırmanızdır.

Para harcama alışkanlığı kişiye özgü bir durum olması sebebiyle, bunu sizin harcama alışkanlığınız belirleyecektir. Bizim tavsiyemiz yanınızda 400€ nakit ve 1000TL limiti bulunan kredi kartınızın olmasıdır.

Tur süresince sizlerden kesinlikle ekstra ücret talep edilmez veya şuraya ekstra gezi yapacağız gibi sizleri yoran veya zora koşan bir yaklaşım asla olmayacaktır.

Evet, kredi kartlarınızı veya bankamatik kartlarınızı dilediğiniz gibi yurtdışındaki seyahat süresince kullanabilirsiniz. Bankamatik kartınızda para çekebilir veya harcamalarınız yapabilirsiniz. Bankanız bu işlem için azda olsa bir komisyon almaktadır. Kredi kartıyla yaptığınız harcamalarda EURO – TL kur farkından dolayı çok küçük miktarda bankalar komisyon almaktadır. Ancak Euro özelliği olan kredi kartınız varsa bu sizin için bir avantaj olur ve komisyon ödemezsiniz.

Tek başınıza katılmanızda hiçbir engel yok, tam aksine Macera Otobüsü ile onlarca güzel şehri keşfederken yeni maceraperestlerle tanışma ve unutulmaz dostluklar kurma şansınız olacaktır. Sizin gibi tek başına katılan mutlaka başka katılımcılarda vardır.

Arkadaşınızla veya Grup olarak katılabilirsiniz, gruptaki herkes tek tek başvuru sistemine kayıt olarak ön rezervasyon, sözleşme ve ödeme süreçlerini takip etmesi gerekmektedir. Lütfen bir veya birkaç kişi birlikte başvuru yapıyorsanız formda yer alan eklemek istedikleriniz kısmına birlikte katılacağınız kişi veya kişilerin isimlerini yazınız.

Bütün turlarımızda, tur süresini kapsayacak şekilde paket tur sigortası ve seyahat sağlık sigortalınızı yaptırmaktayız. Ancak Erken Rezervasyon Sigortası hizmetimizi ek olarak satın alırsanız tur başlangıcından önceki 72 saat’e kadar olan süre içerisindeki gerekçeli iptallerde, tur ücretinden herhangi bir kesinti yapılmaksızın iadenizi sigorta firmasından alırsınız.

Başvurunuzu iptal etmek istiyorsanız lütfen iptal iade koşullarını detaylıca okuyunuz. Tur iptallerinde web sayfamızdaki, gizlilik, üyelik, tur satış sözleşmesi ve iptal iade koşullarına ait yükümlülükler geçerlidir.

Macera Otobüsü yurtiçi ve yurtdışı turlarında erken rezervasyon sigortası hizmeti sunarak ‘son anda bir aksilik çıkarsa, param yanar’ kaygısına son veriyor. Erken rezervasyon sigortasıyla tur başlangıcından önceki 72 saat’e kadar olan süre içerisindeki gerekçeli iptallerde, tur ücretinden herhangi bir kesinti yapılmaksızın ücret iadenizi sigorta firmasından alabilmenizi sağlayan ek sigortadır.

KONAKLAMA / OTELLER HAKKINDA S.S.S

Avrupa Macerası: Barselona, Paris, Roma, Lübyana, Üsküp, Budapeşte, Prag, Amsterdam ‘da 1’er gece konaklama yapacağız. Toplam 8 gece konaklama yapılacaktır.

İskandinav Macerası: Vilnus, Talin, Helsinki, Bergen, Kopenhag, Amsterdam’da 1’er gece otel konaklaması ve Helsinki – Stockholm arasında ise gemide konaklama yapılacaktır. Toplam 7 gece konaklama yapılacaktır.

Otellerimiz 3 veya 4 yıldızlı sabah kahvaltısı dâhil hizmet sağlanır.

Katılımcılarımızın 2’şer kişilik odalarda(twin) konaklama yapmaları sağlanmaktadır. Tek kişilik konaklama yapmak isterseniz başvuru sisteminden ek hizmet satın alma hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Evet, arkadaşınızla aynı odada kalabilirsiniz.

OTOBÜS YOLCULUĞU HAKKINDA S.S.S.

Turlarımızın hepsinde 46 misafirimiz yer alacaktır.

AB’nin otobüsle uzun mesafeli seyahat kuralı gereği profesyonel 2 şoförümüz olacaktır.

Tur programımızda ülke ve şehir değişikliği yaptığımız için maalesef otobüsümüzde wifi hizmetimiz yoktur. Ancak otellerde ve birçok Avrupa şehrinin meydanlarda ücretsiz wifi kullanabilirsiniz.

Her yolculuk kendi içinde bir yoruculuk barındırır. Ancak yolculukları değerli olmasını sağlayan amaçtır. Seyahatiniz boyunca sizleri yormadan, eğlenceli ve enerjik bir tur planı hazırladık. Her gün yeni yerler keşfetmenin verdiği heyecanla otobüsle seyaht ettiğimizi unutacaksınız. Her gün otobüse geldiğinizde kendinizi evinize gelmiş gibi rahat hissedeceğinizden şüpheniz olmasın.  Yolculuğun konforlu olmasında otobüs önemli bir faktördür. Firma olarak turlarımızda en fazla 2 yaşında, tam donanımlı ve yüksek konforlu otobüslerle seyahat etmenizi sağlamaktayız.

Tur süresince yeterli miktarda su ve sıcak içecekler (çay, kahve, bitki çayı) ücretsiz olarak kullanmanız için tedarik edilmektedir.

Yolculuk yapacağımız otobüslerimiz en fazla 2 yaşında, konforlu, koltuk arkasında priz olan ve aynı zamanda USB ile şarj etme imkanı olan konforlu otobüslerdir.

Turlarımızda koltuklar kura ile belirlenmekte olup, kuraya koltuk arkadaşınızla birlikte katılmaktasınız. Bu sebeple istediğiniz kişiyle oturabilirsiniz. Ancak kendiniz koltuk numaranızı ve koltuğunuzun konumunu belirlemek isterseniz, başvuru sisteminden ek hizmet satın alabilirsiniz.

Otobüsle yolculuğumuz süresince AB’nin seyahat kurallarını uymak zorundayız. Seyahat güvenliği sebebiyle her 2 saat 15 dk. yolculuk sonunda 15 dk, her 4,5 saat sonunda şoför değişikliği sebebi ile 1 saat mola vermekteyiz. Ayrıca bir şehre varmadan önce ve ayrılırken mola vererek yolculuğunuzun daha rahat olmasını sağlamaktayız.

VİZE ve PASAPORT HAKKINDA S.S.S.

Yurtdışı turlarımızda birçok misafirimizin aklına ile gelen konulardan biride vize işlemleridir. Firmamız vize işlemleriniz için sizlere profesyonel vize danışmanlık hizmeti sağlayarak, siz değerli misafirlerimizin evraklarını düzenli, eksiksiz ve zamanında hazırlaması gerekmektedir. Vize evrakları konusunda sizlere bilgi verildikten sonra evrakları bizlere kargo ile gönderdikten sonra evraklarınızı inceleyerek sizlerle birlikte başvurunuzu yapmaktayız. Turlarımızda Schengen vizesi almaktayız. Schengen vizesi ile turumuz boyunca başka bir vizeye ihtiyacınız olmadan özgürce seyahat edebileceksiniz.

Vize başvuruları, tur başlama tarihiden 2 ay öncesinden itibaren yapmaktayız. Süreç evraklarınızı hazırlamanız ve bizlerin kontrolü ve ek evrakların eklenmesi ile birlikte başvurunun yapılmasını kapsamaktadır.

Vize işlemlerini birlikte yapıyoruz. Vize departmanımız sizlere danışmanlık hizmeti sunmaktadır. AB’nin 2015 yılında itibaren uyguladığı “parmak izi işlemleri ve başvurularda şahısın olması gerekliliği” koşulu sebebiyle sizlerin vize başvuru merkezine şahsen gelmeniz gerekmektedir.

Vize Ücreti 130 Euro’dur.

Vize başvurusu için yapmadan 1 hafta öncesinde ücreti online ödeme sisteminden veya banka hesabımıza yatırabilirsiniz.

Evet başvurabilirsiniz. Online başvuru sistemimizden başvurunuzu yaparak turumuza katılabilirsiniz.

Pasaportunuzu en az 1 yıllık olarak çıkartmanızı tavsiye ederiz. İmkanınız varsa daha uzun süreli çıkartınız. Eğer 25 yaşının altındaysanız, pasaort harcı ödemeden sadece cüzdan bedelini ödersiniz. Pasaport ücretleri için lütfen https://epasaport.egm.gov.tr/  sayfasını ziyaret ediniz.

Pasaport başvurunuzu yaşadığınız il veya ilçenin emniyet müdürlüğünden yapabilirsiniz. Başvurunuzu yaparken gerekli evraklar ve online randevu  için lütfen https://epasaport.egm.gov.tr/ web sayfasınınım kullanabilirsiniz.

Hayır, vize ücreti ödemeyeceksiniz. Tur programımızdaki ülkelerde yeşil pasaportu olan katılımcılarımızın vize ihtiyacı yoktur.

Hayır, tekrar vize almanıza gerek yok. Ancak vizenizin ve pasaportunuzun geçerlilik süresini mutlaka kontrol ediniz.

Bu durumda iptal iade koşulları geçerlidir. Lütfen detaylıca inceleyiniz.

TELEFON VE GSM OPERATÖRÜ HAKKINDA S.S.S.

“Vodafone” “Türk Telekom” veya “Turkcel” GSM operatörlerinden hangisini kullanıyorsanız, telefonunuzu yurtdışına açtırırken RO-RO (Türkiye’den yurtdışı kullanım- yurtdışından- Türkiye ile kullanım)olarak açtırmanız gerekmektedir. Bu işlemi yaptırdığınızda telefonunuzu yurtdışında dileğiniz gibi kullanabilirsiniz.

GSM operatörlerinin yurtdışı için sağladığı farklı konuşma ve internet paketi bulunmaktadır. Bunlar sürekli güncellenmekte olup seyahatiniz başlamadan 90 dk veya 120 dk. konuşma paketi satın almanızı tavsiye ederiz. Ayrıca, uluslararası geçerliliği olan ChatSim’ i incelemenizi tavsiye ederiz. https://www.chatsim.com/

Telefonlarınızı otobüs koltuklarında USB veya koltuk arkası prizle ile şarj edebilme imkânınız olacak.

Tur programımızda ülke ve şehir değişikliği yaptığımız için maalesef otobüsümüzde wifi hizmetimiz yoktur. Ancak otellerde ve birçok Avrupa şehrinin meydanlarda ücretsiz wifi kullanabilirsiniz.